X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kacper Płażyński: dziwi bierność środowisk ekologicznych po awarii w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 13:11
- Prezydenci stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz wspólnie z Rafałem Trzaskowskim doprowadzili do skażenia Wisły - stwierdził przewodniczący klubu radnych PiS w Gdańsku Kacper Płażyński. Zwrócił też uwagę na "zupełną bierność" środowisk ekologicznych w tej sprawie.
Wskutek awarii dwóch kolektorów doprowadzających nieczystości do oczyszczalni Czajka, trafiały one bezpośrednio do Wisły
Wskutek awarii dwóch kolektorów doprowadzających nieczystości do oczyszczalni "Czajka", trafiały one bezpośrednio do WisłyFoto: PAP/Radek Pietruszka

Kacper Płażyński, nawiązując na konferencji prasowej do awarii układy przesyłowego ścieków w Warszawie i zrzutu nieczystości do Wisły, ocenił że prezydenci stolicy - Hanna Gronkiewicz-Waltz i Rafał Trzaskowski - doprowadzili do skażenia rzeki. - Nie chcę rozstrzygać, kto jest w tym przypadku bardziej winny - zastrzegł. 

- To skażenie, już jak wiemy z doniesień medialnych, dotarło również do zatoki bałtyckiej, co potwierdzają badania epidemiologiczne - dodał.


Wisla-scieki-Czajka-pap-1200.jpg
GIOŚ: ścieki przemysłowe trafiają do Wisły, Rafał Trzaskowski zaprzeczał

Według Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, w próbce z kąpieliska na Stogach w Gdańsku wykryto przekroczenie norm ilości bakterii Escherichia coli. W związku z tym PPWIS zaapelował o unikanie kontaktu z wodą z Wisły oraz wodami Zatoki Gdańskiej od miejscowości Stogi do miejscowości Mikoszewo w celach rekreacyjnych oraz socjalno–bytowych.

Niezrozumiała bierność

W ocenie gdańskiego radnego PiS, z jednej strony jest akcja Greenpeace'u w porcie, a z drugiej - "zupełna bierność środowisk ekologicznych, środowisk Greenpeace'u w kontekście awarii w Warszawie". - Dla nas to jest rzecz, oczywiście, niezrozumiała - zaznaczył. - Co ważne, politycy PO zamiast skupić się na poważnych, prawdziwych działaniach, biorą udział w kolejnej awanturze - dodał Płażyński.

W poniedziałek wieczorem grupa aktywistów Greenpeace blokowała w gdańskim porcie statek z transportem węgla z Mozambiku, chcąc zwrócić uwagę na "pilną potrzebę działań na rzecz ochrony klimatu i konieczność odejścia od węgla do 2030 r.". We wtorek, w związku z tym, do prokuratury wpłynęły akta sprawy dotyczącej dwojga obcokrajowców z Greenpeace, zatrzymanych przez Morski Oddział Straży Granicznej.

Płażyński podziękował na środowej konferencji prasowej służbom i Straży Granicznej za profesjonalne działanie w kontekście - jak powiedział - "tych wybryków niektórych aktywistów, którzy nazywają siebie aktywistami".

fc

Czytaj także

Premier o wycieku ścieków: władze stolicy chowają głowę w piasek

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 13:29
– Wyciek ścieków do Wisły w Warszawie nie jest kontrolowany i stanowi zagrożenie dla mieszkańców miast w dole rzeki – ocenił premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że w sprawie "katastrofy ekologicznej" władze Warszawy "chowają głowę w piasek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ścieki popłynęły awaryjnym rurociągiem. Rzecznik rządu: pokazaliśmy skuteczność państwa

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 18:34
Według Piotra Müllera, rzecznika rządu, gabinet Mateusza Morawieckiego w czasie awarii ściekowej w Warszawie pokazał skuteczność państwa. Polityk odnosił się do ukończenia w półtora tygodnia i otwarcia dziś tymczasowego rurociągu, dzięki któremu nieczystości mają nie trafiać do Wisły.
rozwiń zwiń