X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Gliński: nasze propozycje są nakierowane na dobrobyt polskich rodzin

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 11:57
- Mamy wiele propozycji dla polskich rodzin, dajemy im szansę życia w godności. Rodzina jest ważna, bo to ona jest nośnikiem zmian. Nasze propozycje nakierowane są na dobrobyt polskich rodzin - mówił wicepremier Piotr Gliński podczas konwencji tematycznej Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi.
Wicepremier Piotr Gliński
Wicepremier Piotr GlińskiFoto: PAP/Roman Zawistowski
  • Wicepremier Piotr Gliński podczas konwencji PiS w Łodzi mówił o znaczeniu rodziny dla kultury.
  • Rodzina jest w centrum pomysłu programowego PiS - Piotr Gliński
  • Wicepremier mówił także, że "rodziny jest ważna, bo jest nośnikiem zmian na lepsze".
  • Szef MKiDN powiedział także, że w ciągu 4 lat rządów PiS nakłady na kulturę wzrostły o ponad 30 proc.

Z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego odbyła się w sobotę w Łodzi konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Jest ona pierwszą z serii konwencji tematycznych i poświęcona została szeroko rozumianemu wsparciu dla rodzin.

Piotr Gliński, który jest też szefem rady programowej PiS, podkreślał podczas spotkania w Łodzi, że celem programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu. - Ta polska wersja to mówiąc skrótowo połączenie odważnej, dynamicznej, modernizacji Polski z zachowaniem jej kulturowych i tożsamościowych zasobów - mówił.

mid-19914087.jpg
Dobrobyt i rodzina. Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi

Piotr Gliński: rodzina w centrum pomysłu programowego PiS

Piotr Gliński podkreślał, że "w centrum polityki społecznej i polskiego państwa dobrobytu stoi polska rodzina, a państwo dobrobytu oznacza dobrobyt polskich rodzin, to jest zdecydowane podniesienie poziomu życia i jakości życia polskich rodzin".

- Chcemy budować i od czterech lat już budujemy Polskę nowoczesną, rozwijającą się coraz wydajniej, skutecznie zaspokajającą potrzeby swoich mieszkańców, potrzeby polskich rodzin, a jednocześnie Polskę czerpiącą swe siły rozwojowe z polskiej kultury, historii, z polskich wartości - powiedział wicepremier.

- Poprzez to, że inwestujemy w kulturę, że mamy tak wiele propozycji dla polskich rodzin, podnosimy aspiracje, dajemy szanse naszym rodzinom żyć w takiej atmosferze godności i takiego zainteresowania nowymi celami poznawczymi, bo wyprowadzamy rodziny z tego ciężkiego życia, w którym znajdowały się przez wiele, wiele lat. I to jest także ten mechanizm rozwojowy, który jest dla nas bardzo, bardzo potrzebny - podkreślił Piotr Gliński.

Jak zaznaczył, rodziny są dla PiS tak ważne, "bo są nośnikiem zmian, a te zmiany są najlepsze przez system wartości, przez aksjologię, przez to, że jesteśmy przywiązani do pewnych wartości, tradycji, a m.in. podstawą naszej aksjologii są wartości chrześcijańskie, bez których Polska rozwijać by się nie mogła".

Wicepremier dodał, że polskiej rodzinie służą różne programy, realizowane przez PiS, m.in. projekt odtwarzanie połączeń autobusowych, który - jak mówił, pomaga polskim dzieciom docierać do szkół, rodzicom - do pracy. Wspominał też w kontekście rodziny o programach: dla polskiej wsi i "czyste powietrze"

Specyfika polskiej wersji państwa dobrobytu

Minister kultury odniósł się też do specyfiki "tej polskiej wersji państwa dobrobytu". Jak mówił, o tej specyfice przesądzają pewne specjalne, wyjątkowe cechy tego modelu.

- Po pierwsze opiera się ten model na dynamicznym, odważnym, nowoczesnym rozwoju, rozwoju dla wszystkich, a więc przede wszystkim dla polskich rodzin. To jest po pierwsze rozwój zrównoważony, rozwój sprawiedliwy, rozwój dla wszystkich, rozwój który nie wyklucza nikogo - zaznaczył.

Jak dodał, po drugie jest to rozwój autonomiczny, "a więc taki, który szuka własnych źródeł zasilania i nie zależy od innych". - My kończymy z rozwojem zależnym. Chcemy budować państwo oparte na naszych własnych źródłach rozwoju, na naszej pracy, ambicji, kapitale, intelekcie, innowacyjności, na naszym aktywnym państwie - mówił Piotr Gliński.

Wicepremier: takich nakładów na kulturę nigdy nie było

- Cechą tego naszego modelu, który realizujemy już od czterech lat i będziemy go dalej, mam nadzieję, realizowali, jest konieczność podtrzymania i skorzystania z zasobów polskiej tożsamości i kultury, wartości chrześcijańskiej, systemu wartości, który jest systemem wartości dla nas podstawowych - wolność, godność, solidarność - mówił Piotr Gliński.

Ocenił, że "tutaj też jest wielka rola rodziny". - To rodzina podtrzymuje często te wartości, to wspomniana przeze mnie polska wieś, ale także każda polska rodzina to jest to miejsce, gdzie te wartości są kultywowane, dlatego też bardzo silnie, od kilku lat inwestujemy w polską kulturę i w polską tożsamość - zwrócił uwagę minister kultury.

- Jestem dumny, że mogą w Łodzi powiedzieć, że podnieśliśmy nakłady na kulturę w Polsce o 34 proc. w całym kraju w ciągu czterech lat. Takiego zwrotu, takiej dynamiki nigdy w Polsce nie było - ogłosił szef MKiDN.

konwencj pis2 1200 pap.jpg
Kazimierz Kik: PiS właściwie odczytuje oczekiwania większości Polaków

Dodał, że w Łodzi zostało zainwestowane 40 mln złotych "w kulturę polską i polską tożsamość, żeby rozwijać wspaniałe instytucje kultury". - Dbamy o polską kulturę, bo w tym jest interes Polski, interes polskich rodzin - ocenił wicepremier.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:08
Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to propozycje zaprezentowane w sobotę przez PiS na konwencji wyborczej w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PiS bardzo wysoko postawiło poprzeczkę". Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:02
– PiS rozwija swoją skuteczną strategię, dlatego duży nacisk kładzie na rozwój Polski. Jeżeli koncepcja wyborcza ma mieć ręce i nogi, musi być stabilna, czyli mieć nogę socjalną i nogę rozwojową - powiedział w "Pulsie Trójki" Marcin Makowski z portalu wp.pl. Gościem audycji był także Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Młoda audycja polityczna". Jak wypadają obietnice wyborcze PiS i KO?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 12:51
- Porpozycje PiS - tak jak powiedział wczoraj prezes Jarosław Kaczyński - mają tworzyć "polski model państwa dobrobytu" - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Szpądrowski z Forum Młodych PiS. W "Młodej audycji politycznej" dyskutował z Jakubem Traczykiem z Młodych Nowoczesnych o propozycjach wyborczych PiS i KO.
rozwiń zwiń