X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier spotkał się z przedsiębiorcami. "Polska jest dobrym krajem do robienia biznesu"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 20:25
- Polska skupia się na tym, żeby być dobrym krajem do robienia biznesu dla małych, mikro i średnich przedsiębiorstw - mówił na spotkaniu w Katowicach premier Mateusz Morawiecki.
Szef rządu spotkał się z przedstawicielami przedsiębiorców
Szef rządu spotkał się z przedstawicielami przedsiębiorcówFoto: twitter.com/@PremierRP
  • Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami przedsiębiorców i członkami regionalnej izby gospodarczej
  • Szef rządu zaznaczył, że "demokracja jest najlepszym systemem, służącym również gospodarce"
  • Mateusz Morawiecki stwierdził, że podstawowe funkcje państwa "zaczęły w końcu funkcjonować"
  • Premier podkreślił, że w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości "konkurencyjność i produktywność polskiej gospodarki" rośnie

Szef rządu spotkał się we wtorek z przedstawicielami przedsiębiorców i członkami regionalnej izby gospodarczej. Podczas wystąpienia Mateusz Morawiecki zapewniał, że obecny rząd stara się zmniejszać nierówności społeczne.

morawiecki ludzie pap 1200.jpg
Premier: wzrost polskiego eksportu to historyczny sukces gospodarczy

Opisując w wystąpieniu podejście obecnego rządu do polityki gospodarczej, mającej służyć polskim przedsiębiorcom, premier deklarował, że u jego źródeł stoi przeświadczenie, że państwo i przedsiębiorcy "jadą na jednym wózku" i że sukces odnoszony przez przedsiębiorców w kraju i za granicami musi wiązać się ze wzrostem ich produktywności oraz konkurencyjności, czyli "z podażową stroną gospodarki narodowej".

- Popyt generowany przez instytucje państwowe, przez budżet, poprzez wyższe wydatki, jest oczywiście impulsem fiskalnym - bardzo ważnym, on często potrafi mieć charakter koła zamachowego (...), ale w dłuższej perspektywie, aby osiągnąć sukcesy gospodarcze, trzeba pracować nad podażową stroną gospodarki narodowej - diagnozował premier Mateusz Morawiecki.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Mateusz Morawiecki: nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy

Równowaga między przedsiębiorcą a pracownikiem

Modzelewski 1200.jpg
Witold Modzelewski: decyzje państwa mają wpływ na rynek pracy

- Przede wszystkim koncentrujemy się, aby z punktu widzenia przedsiębiorców, ale również pracowników - bo właśnie podażowa część gospodarki narodowej ma to do siebie, że obejmuje wszystkich, którzy dostarczają dobra, usługi na rynek krajowy, rynek zagraniczny - była zapewniona pewnego rodzaju równowaga - deklarował premier wyjaśniając, że chodzi m.in. o równowagę społeczną, fiskalną, monetarną, regulacyjną i na polu międzynarodowym.

Jak zaznaczył, chociaż można hołdować teoriom neoliberalnym, w jego przekonaniu "mają one krótkie nogi", szczególnie w demokracji, która - jak zaznaczył, mimo potężnych "mało demokratycznych" konkurentów - jest najlepszym systemem, służącym również gospodarce, nie tylko człowiekowi.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Proporcjonalne do dochodu składki na ZUS korzystne dla najmniejszych firm

- Zajęliśmy się w pierwszej kolejności zapewnieniem tej podstawowej równowagi - zmniejszeniem nierówności - tłumaczył premier wskazując, że nierówności oznaczają m.in. napięcia społeczne. Ocenił, że rząd osiągnął sukcesy w redukcji nierówności, co potwierdza spadek mierzącego to wskaźnika Giniego.

Państwo, które funkcjonuje prawidłowo

Jak ocenił, podstawowe funkcje państwa "zaczęły w końcu funkcjonować" i "zapewniają pewien zestaw warunków wstępnych poważnego państwa", bez którego "realnie rzecz ujmując trudne byłoby funkcjonowanie przedsiębiorców na dłuższą metę".

Podziękował przy tym przedsiębiorcom za rosnący szybko w ostatnich latach eksport, świadczący – jak zaznaczył – o rosnącej w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości konkurencyjności i produktywności polskiej gospodarki. - To jest (...) zdrowym prognostykiem na przyszłość - zdiagnozował.

- Jedziemy na jednym wózku, płyniemy jedną łodzią. Ważne, aby dobrze rozpoznawać mechanizmy funkcjonujące w dzisiejszym skomplikowanym, zglobalizowanym świecie i szukać tych najlepszych rozwiązań dla was, dla przedsiębiorców, abyście mogli jak najlepiej rozwijać się, bo wraz z wami, jak najlepiej tak, jak do tej pory, będzie się rozwijać gospodarka polska - zakończył wystąpienie szef rządu.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: 1 stycznia 2020 r. płaca minimalna wzrośnie do 2600 zł

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 14:44
- Najważniejszy cel jest taki, żeby Polska była najlepszym do życia miejscem w Europie i w tym kierunku idziemy - powiedział na konwencji programowej w Lublinie premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, od wyborów Polaków będzie zależało, czy będziemy w stanie skutecznie zwalczyć system późnego postkomunizmu.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier zapewnia: płaca minimalna nie pogorszy sytuacji przedsiębiorstw

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 16:32
- Wprowadziliśmy kilkadziesiąt nowych rozwiązań, które sumują się na korzyść dla mniejszych i średnich firm na ponad 4 mld zł rocznie - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Spółdzielczym Związku Grup Producentów Rolnych "Lazur" w Nowych Skalmierzycach. Jak dodał "płaca minimalna nie pogorszy kondycji przedsiębiorstw".
rozwiń zwiń