X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

GIOŚ informował CBA ws. spalarni w "Czajce" na początku września

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 14:16
Pismo Generalnego Inspektoratu Ochrony Środowiska w sprawie nieprawidłowości dotyczących spalarni osadów ściekowych oczyszczalni "Czajka" do Centralnego Biura Antykorupcyjnego wpłynęło już 8 września - powiedział Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. 
Oczyszczalnia ścieków Czajka
Oczyszczalnia ścieków "Czajka"Foto: PAP/Marcin Obara

Jak wskazał Stanisław Żaryn, pismo jest poddawane analizom. Po ich zakończeniu biuro podejmie decyzję co do dalszych losów sprawy.

O tym, że inspektorzy złożyli do CBA zawiadomienie ws. spalarni, rzeczniczka GIOŚ Agnieszka Borowska powiedziała w czwartek portalowi tvp.info. Potwierdziła jednocześnie informację podawaną przez radnych PiS, że do awarii doszło w grudniu ubiegłego roku.

MPWiK: nic nie ukrywamy

MPWiK informację o awarii opublikowało w czwartek. Stację termicznej utylizacji osadów ściekowych wyłączono na przełomie listopada i grudnia ub.r., co było związane z uszkodzeniem jednego z urządzeń spalarni. Przedsiębiorstwo zaznaczyło jednocześnie, że zdarzenie to nie stanowi zagrożenia dla ludzi i środowiska, a wyłączenie STUOŚ nie ma wpływu na sprawne funkcjonowanie oczyszczalni ścieków "Czajka".


czajka panorma pap 1200.jpg
Warszawa: MPWiK przyznaje, że w "Czajce" od niemal roku nie działa spalarnia

Spółka podkreśliła jednocześnie, że nie ukrywała faktu wystąpienia awarii STUOŚ, a informacje na ten temat przekazane zostały m.in. do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy, Biura Nadzoru Właścicielskiego Urzędu m.st. Warszawy oraz Burmistrza Dzielnicy Białołęka.

Żądanie dymisji

Radny PiS Sebastian Kaleta zażądał od władz Warszawy dymisji zarządu MPWiK. Zarzucił prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu, że nie poinformował on ani stołecznych radnych, ani warszawiaków o tej awarii. - To bardzo niepokojąca informacja, wywołuje ona gigantyczne oburzenie z tego powodu, że kolejny raz Rafał Trzaskowski ukrywa istotne informacje przed warszawiakami - podkreślił Kaleta.


trz123.jpg
Nowa afera wokół "Czajki". Rafał Trzaskowski: nic strasznego się nie stało

Prezydent Trzaskowski powiedział w TVP Info, że informacja w tej sprawie "była natychmiast, w momencie, kiedy doszło do awarii".

- Proszę to sprawdzić. To są informacje, które płyną z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Ścieków (Miejskie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji - red.). Natomiast wszystkie te funkcje są wykonywane przez niezależne firmy, w związku z tym nic się złego nie dzieje - zaznaczył. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sebastian Kaleta: kolejny raz Rafał Trzaskowski ukrywa istotne informacje

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 12:48
Warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości oczekują od prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego odwołania kierownictwa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Sprawa ma związek z informacjami o kolejnej - trwającej od niemal roku - awarii stacji termicznej utylizacji osadów ściekowych w oczyszczalni ścieków "Czajka". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister środowiska: informacja ws. osadów bardzo niepokojąca

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 12:19
Minister środowiska Henryk Kowalczyk skomentował sprawę kolejnej awarii w warszawskiej oczyszczalni. Podkreślił, że osady ściekowe wywożone z "Czajki" muszą zostać zbadane.
rozwiń zwiń