X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Jarosław Kaczyński: nasze zwycięstwo będzie zwycięstwem dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 15:06
- Każda partia chce zwyciężyć, ale my możemy naprawdę uczciwie powiedzieć, że nasze zwycięstwo będzie zwycięstwem dla Polski. Będzie zwycięstwem po to, by Polska mogła się rozwijać - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji partii w Nowym Sączu.
Audio
  • Arkadiusz Mularczyk na konwencji PiS w Nowym Sączu (PR24)
  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji w Nowym Sączu (PR24)
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Nowym Sączu
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Nowym SączuFoto: PAP/Grzegorz Momot
  • Jarosław Kaczyński wygłosił przemówienie podczas konwencji partii w Nowym Sączu
  • Prezes PiS zaznaczył, że jego ugrupowanie "zrobiło bardzo wiele, by Polska się rozwijała"
  • Polityk przestrzegał, że jeśli Platforma Obywatelska wróci do władzy, "będzie dużo gorzej niż było"
  • - Przy całym szacunku do pani Kidawy-Błońskiej, to Beatą Szydło to ona nie jest. O panu Schetynie to już nie wspomnę - mówił prezes PiS
  • Lider listy PiS w okręgu nr 14 Arkadiusz Mularczyk zaznaczył natomiast, że "głos oddany na PiS, to głos oddany na uczciwą i solidarną Polskę"
1200_Morawiecki_PAP.jpg
Mateusz Morawiecki: zawsze będziemy bronić dobrego imienia Polski

Prezes PiS zaznaczył, że 13 października społeczeństwo odpowie na pytanie czy wspólnie będziemy realizowali plan Prawa i Sprawiedliwości, czy też pójdziemy w drugą stronę. - To znaczy do tyłu. Bo pamiętajcie, że ci, którzy są naszymi konkurentami niezależnie od tego, co mówią, co obiecują, po prostu nie mogą i nie potrafią kontynuować naszego planu. Nie mogą, bo nie umieją, bo na to trzeba mieć kwalifikacje. A przy całym szacunku dla choćby pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, to Beatą Szydło ona nie jest. O panu Grzegorzu Schetynie to już nie wspomnę - podkreślił Jarosław Kaczyński.

"Platforma Obywatelska - partia ściśle związana z postkomunizmem"

- To pierwsza przyczyna. A przyczyna druga jest taka: ta formacja ma różnego rodzaju związki, ona jest po prostu ściśle związana z postkomunizmem, ona powstała po to, żeby postkomunizmu bronić. Bo ta wczesna faza postkomunizmu się załamywała po aferze Rywina i trzeba było stworzyć coś nowego. Trzeba było stworzyć to, co my w naszym programie nazywamy późnym postkomunizmem, tym postkomunizmem pod sztandarem Solidarności - podkreślił prezes PiS.

Jak zaznaczył jego partia prowadzi politykę wielkiej modernizacji państwa. - W jakiejś mierze także naszego narodu, ale jednocześnie opieramy się na polskiej tradycji, która w ogromnej mierze wyrasta z chrześcijaństwa. I właśnie ta tradycja była atakowana od początku i po latach to wraca. Pamiętajcie państwo, że oni traktują walkę z naszą tradycją, z naszym Kościołem, ze wszystkim, co wiąże się z tą dobrze rozumianą polskością jako zapewnienie tego, że wrócą do władzy, a następnie, że tę władzę już będą na stałe w Polsce mieli - mówił polityk.

sejm pap 1200.jpg
Wzrost poparcia i samodzielne rządy PiS. Traci KO

Jarosław Kaczyński: nasze zwycięstwo będzie zwycięstwem dla Polski

- Każda partia chce zwyciężyć, ale my możemy naprawdę uczciwie powiedzieć, że nasze zwycięstwo będzie zwycięstwem dla Polski. Będziemy zwycięstwem po to, by Polska mogła się rozwijać - oświadczył prezes PiS.

Dodał, że "naród polski kształtowano w ten sposób, by uznawał swoją niższość i to niższość nie tylko w sensie rozwoju gospodarczego, ale także w sensie moralnym". - Wmawiano nam, że ponosimy winy za wydarzenia, za które najmniejszej mierze winy nie ponosimy. Co więcej, wmawiano nam, że byliśmy oprawcami, tam gdzie byliśmy ofiarami - mówił. Jak wskazał "także w oświacie budowano pedagogikę wstydu, wstydu za własny naród". - Chcę państwu jasno powiedzieć, nasz rząd, rząd Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy odrzucił tę politykę z całym zdecydowaniem - podkreślił polityk.

Tak relacjonowaliśmy konwencję PiS w Nowym Sączu.

konwencja pis wadowice pap 1200.jpg
Kolejne konwencje PiS. Spotkania z wyborcami Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie

15.52

- Polska ma prawo do zadośćuczynienia za II wojnę światową. (...) Głos oddany na Prawo i Sprawiedliwość, to głos oddany na uczciwą i solidarną Polskę - podkreślił Arkadiusz Mularczyk, lider listy PiS w okręgu nr 14. 

15.49

Arkadiusz Mularczyk mówił o inwestycjach, jakie należy podjąć w Nowym Sączu. - Transport kolejowy, drogowy - warto pomyśleć o rozwoju i modernizacji. Deklaruję, że będziemy zabiegać o zmiany w tych aspektach - podkreślił polityk.

15.41

15.38

- Proszę Państwa, zwyciężymy. Dziękuję bardzo - tymi słowami prezes PiS zakończył swoje wystąpienie. Wszyscy obecni skandują "Zwyciężymy!".

15.34

Prezes PiS mówił co się stanie, jeśli Platforma Obywatelska wróci do władzy. - Będzie dużo gorzej niż było. Znów zaczną znikać pieniądze. Polska znów stanie się ćwierć-kolonią - ostrzegał Jarosław Kaczyński.

zabkowice-1200-pap.jpg
Premier: Polacy muszą żyć na poziomie europejskim

15.33

15:31

- Przy całym szacunku do pani Kidawy-Błońskiej, to Beatą Szydło to ona nie jest. O panu Schetynie to już nie wspomnę - dodał. - Platforma Obywatelska powstała, żeby bronić postkomunizmu - stwierdził Jarosław Kaczyński.

15.28

- Mamy pełną podstawę, by formułować projekty na dalszą przyszłość. Nasza podstawa opiera się na wiarygodności. Obiecaliśmy, że zrobimy i zrobiliśmy. Ta wiarygodność daje nam nadzieję na przyszłość. Polska wersja państwa dobrobytu - my chcemy w ciągu 12 lat zbudować taką Polskę, która nie będzie ustępowała średniej Unii Europejskiej - zaznaczył prezes PiS.

15.26

15.22

Jarosław Kaczyński podkreślił, że rząd PiS "odrzucił postkomunizm". - Cały nasz wysiłek zmierzający do tego, żeby Polska szła szybko do przodu jest związany z odrzuceniem tego co w latach 1989-2015 było złe. Polska po tych czterech latach się zmieniła. Bardzo się zmieniła - mówił prezes PiS.

wassermann-1200-pap.jpg
M. Wassermann: po naszych poprzednikach zostały długi i luka VAT

15.20

15.18

- Ci, którzy rządzili wcześniej, zgadzali się na pedagogikę wstydu. My się na to nie zgadzamy - mówił Jarosław Kaczyński. - My chcemy prawdy o polskiej historii. Prawda buduje godność naszego narodu - podkreślił. 

15.17

15.16

- Wmawiano nam, że ponosimy winy za wydarzenia, za które nie ponosiliśmy odpowiedzialności. Rząd Prawa i Sprawiedliwości odrzucił politykę wstydu z całym zdecydowaniem - zaznaczył J. Kaczyński. - Odrzucił ją sukcesami - dodał.

Marcin Palade_1200.jpg
M. Palade: zapewne w końcówce kampanii będą wyjęte jakieś asy z rękawa

15.11

- Chcemy wolnej Polski, to jest oczywiste. Ta Polska musi być bezpieczna i godna. Mówię to nie bez przyczyny. Prezydent Andrzej Duda, który rodzinnie pochodzi z tych stron, jest dzisiaj w Nowym Jorku. Prawdopodobnie dojdzie do spotkania z prezydentem USA oraz podpisania ważnych umów. Polska dąży do ważnych sojuszy - podkreślił prezes PiS.

15.10

15.07

Gorąco powitano wicepremier Beatę Szydło oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

15.05

Wszyscy obecni odśpiewują hymn Polski.

Kaczyński1200.jpg
Jarosław Kaczyński w Krakowie: idziemy ku własnym źródłom rozwoju

Prawo i Sprawiedliwość - partia oparta na wiarygodności

Prezes PiS podczas konwencji w Krakowie podkreślił, że PiS jest partią wiarygodną, która zrealizowała program. - Odbudowa elementarnej sprawiedliwości społecznej i sprawności rządzenia, realizacja programu, budowa wiarygodności, pozwala nam z uzasadnionymi nadziejami zabiegać o kolejne zwycięstwo - mówił Jarosław Kaczyński w Krakowie.

Wizytę w Małopolsce Jarosław Kaczyński rozpoczął już w sobotę, gdy przekonywał wyborców w Wadowicach, że PiS jest partią, która potrafi rządzić.

Na każdej konwencji szef partii podsumowuje minione cztery lata rządów Zjednoczonej Prawicy i prezentuje nowe propozycje programowe, jak ogłoszony wczoraj w Katowicach Pakiet dla przedsiębiorców.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:08
Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to propozycje zaprezentowane w sobotę przez PiS na konwencji wyborczej w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz o programie PiS: model państwa dobrobytu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:47
- Czekaliśmy na to dziesiątki lat. Przedstawiono polski model państwa dobrobytu, bardzo szczegółowy i precyzyjny, oparty na fundamentach gospodarczych. Towarzyszył temu imponujący wykład jakim celom ma to służyć - mówił w Polskim Radiu 24 były szef MON Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: miażdżąca większość naszych obietnic została wykonana

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 16:56
- Dobra zmiana trwa już prawie cztery lata, więc jest już czas na podsumowanie, ale też czas na wyznaczenie dalej idących celów, na spojrzenie w przyszłość. To podsumowanie w gruncie rzeczy można zamknąć jednym słowem - wiarygodność - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji partii w Radomiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: Polska nie może być krajem taniej siły roboczej. To musi się skończyć

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 16:30
- Przez cztery lata zrobiliśmy bardzo wiele. Najbardziej eksponowane są nasze osiągnięcia w sferze społecznej, takie jakie wspieranie polskich rodzin - powiedział na konwencji regionalnej PiS we Włocławku prezes Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń