more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 19:06
- Mamy coraz lepszą sytuację finansów publicznych. W przyszłym roku będziemy mieli zrównoważony budżet. I to jest ten polski cud, który musi trwać  - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas niedzielnej konwencji w Tarnowie.
Audio
  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji w Tarnowie (PR24)
  • Anna Pieczarka na konwencji PiS w Tarnowie (PR24)
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiFoto: PiS/Twitter
  • Jarosław Kaczyński podkreślił, że rząd PiS chce dogonić pod względem rozwoju gospodarczego kraje zachodniej Europy, zachowując przy tym tradycyjne polskie wartości
  • Prezes PiS powiedział, że chodzi o wartości narodowe, religijne i te dotyczące rodziny
  • Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie była kolejną z serii niedzielnych spotkań zwolenników partii rządzącej w Małopolsce. Wcześniej Jarosław Kaczyński był w Nowym Sączu i Krakowie 

Prezes PiS ocenił podczas konwencji w Tarnowie, że kierowana przez niego partia zdobyła wiarygodność. - Naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu – oświadczył.

Zapowiedział, że ambicją PiS jest dogonić średnie PKB w Unii Europejskiej. - W tej chwili, jeżeli chodzi o PKB na głowę, to mamy tylko 71 proc. i jednocześnie aż 71 proc., bo nie tak dawno temu było to znacznie mniej - zauważył lider PiS.

Jego zdaniem, osiągnięcie tego wymiaru jest możliwe. Jednak - jak mówił - sztuką jest osiągnięcie takiego postępu ekonomicznego przy jednoczesnym utrzymywaniu i rozszerzaniu polityki społecznej i wyrównywaniem różnic między grupami społecznymi, i między regionami. - Bo to razem wziąwszy, nazywa się sprawiedliwość, a nasze państwo ma być państwem sprawiedliwym - podkreślił Kaczyński.

Obrona wartości zadaniem PiS

Kaczyński podkreślił, że zadaniem, które stoi przed PiS, jest obrona wartości: narodowych, odnoszących się do religii i rodziny. - Ci, którzy chcą uczynić z naszego społeczeństwa bezradne grupy niemające żadnej tożsamości, grupy, którymi można dowolnie manipulować i korzystać z tego, muszą w Polsce przegrać - oświadczył prezes PiS.

Zadeklarował, że "PiS i sojusznicy" są jedyną gwarancją, że siły te przegrają. - Jeśli wygrają nasi przeciwnicy, to nie będzie tak, jak było. Będzie dużo gorzej - kontynuował.

- Do tych wszystkich patologii, do kryzysu w każdej dziedzinie, do upadku finansów publicznych, do podporządkowywania naszych interesów interesom obcym, dojdzie jeszcze i ta wojna, tylko prowadzona co najmniej z cichym, a być może nawet z jawnym poparciem władz. Musimy się przed tym obronić - zapowiedział.

"Żadnych dwóch mamuś, żadnych dwóch tatusiów"

Jak ocenił, obrony wymaga także jeszcze jedna wartość życia społecznego i politycznego, jaką jest wolność. - Człowiek we Francji odpowiadał karnie za to, że stwierdził, że ze związku dwóch mężczyzn nie może być dzieci. Tu nie ma co się śmiać. Są tacy, którzy proponują, żeby tak było w Polsce. To też musimy obronić, obronić polską wolność – przekonywał.

- Różnice między kobietą a mężczyzną, nawet jeżeli te drugorzędne cechy się jakoś mieszają, można rozpoznać już na poziomie komórki. Już komórki są inne kobiet i mężczyzn. Czyli krótko mówiąc, każdy się rodzi albo kobietą, albo mężczyzną. Każdy - mówił Kaczyński.

- Żadnych dwóch mamuś, żadnych dwóch tatusiów – podsumował. 

TAK RELACJONOWALIŚMY KONWENCJĘ PiS:

19.30

19.29

19.22

Polityk mówił też w Tarnowie o wartościach. - Naszym zadaniem jest obrona wartości narodowych, religijnych i rodzinnych - mówił. - Jeśli nasi przeciwnicy wygrają, to nie będzie jak było, będzie dużo gorzej. Musimy się przed tym obronić - dodał.

19.19

Jarosław Kaczyński: chcemy zrobić coś wielkiego, chcemy, by Polska stała się krajem na poziomie tych najlepiej rozwiniętych krajów Europy Zachodniej.

19.18

19.10

- Nasza gospodarka może iść do przodu pod warunkiem, że będzie się unowocześniała organizacyjnie i technologicznie - stwierdził prezes partii rządzącej.

19.06

19.02

19.00 

- W Polsce demokracja trwa i ma się dobrze. Praworządność nie została zagrożona - kontynuował Jarosław Kaczyński.

18.59

Polityk ocenił też, że Polska nie rozwija się na kredyt. - Mamy coraz lepszą sytuację finansów publicznych. W przyszłym roku będziemy mieli zrównoważony budżet - powiedział.

18.58

Jarosław Kaczyński podkreślił w czasie swojego przemówienia, że "mimo stawianych przeszkód, udało się dzięki wysiłkowi, ciężkiej pracy i wiary Polaków zrealizować program".

Wskazał, że kolejne propozycje programowe były wprowadzane "z głową" wraz z poprawą sytuacji finansowej. - Jeżeli w Polsce rządzą ludzie z głową na właściwym miejscu i z właściwą zawartością, to można bardzo wiele - oświadczył szef PiS.

18.57

18.55

18.53

W Tarnowie zakończyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS. Podkreślił on, że przed wyborami parlamentarnymi cztery lata temu jego obóz polityczny nie był pewien ani zwycięstwa, ani tego, czy przygotowywany przez lata program będzie zrealizowany.

- Nie wiedzieliśmy, czy z tego imposybilnego, czyli niezdolnego do działania systemu, z tego zastoju, z tego morza patologii różnego rodzaju, także w sferze finansów publicznych, uda się Polskę tak łatwo wyciągnąć - zauważył Kaczyński.

kad

Zobacz także

Zobacz także