X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Warsztaty EBU. Andrzej Rogoyski: wzajemnie wymieniamy się informacjami

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 11:33
Menedżerowie technologii i inżynierowie z 7 krajów biorą udział w warsztatach, zorganizowanych w Regionalnym Centrum Szkoleniowym EBU w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie. Tematem szkolenia jest wykorzystanie sieci IP w transmisjach audio i video. - Wymieniamy się informacjami, które pomogą nam przejść do następnego etapu rozwoju technologicznego - powiedział prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski.
Audio
  • Andrzej Rogoyski: wzajemnie wymieniamy się informacjami, które pomogą nam przejść do następnego etapu rozwoju technologicznego (IAR)
  • Andrzej Rogoyski: nasi specjaliści, inżynierowie, technicy, mogą na miejscu korzystać z tych doświadczeń (IAR)
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski
Prezes Polskiego Radia Andrzej RogoyskiFoto: Polskie Radio / Wojciech Kusiński

To już drugie spotkanie organizowane w Warszawie przez Polskie Radio i EBU.

ZOBACZ TAKŻE
ar12.jpg
Warsztaty europejskich nadawców radiowych w Polskim Radiu

Andrzej Rogoyski: dzielimy się doświadczeniami

Prezes publicznego nadawcy Andrzej Rogoyski podkreślił, że to możliwość nabywania bezcennej wiedzy od najlepszych specjalistów w branży, także dla pracowników Polskiego Radia. - Nasi specjaliści, inżynierowie, technicy, mogą na miejscu korzystać z tych doświadczeń - powiedział.

>>>[DWÓJKA] Pascale Labrie: Polskie Radio daje szansę na zaistnienie w świecie

- Wszyscy się uczymy i przekazujemy sobie różnego rodzaju informacje, które będą pomagały nam wszystkim - zaznaczył prezes Polskiego Radia. - Wzajemnie wymieniamy się informacjami, które pomogą nam przejść do następnego etapu rozwoju technologicznego - dodał.

Sesje szkoleniowe w Polskim Radiu

Umowę o powstaniu Regionalnego Centrum Szkoleniowego Europejskiej Unii Nadawców w Polskim Radiu w Warszawie podpisano w styczniu tego roku. Swoim zasięgiem obejmuje cały region Europy Środkowo-Wschodniej. Podpisane porozumienie zakłada realizację w Polskim Radiu dwóch sesji szkoleniowych rocznie.

Wiosną dziennikarze uczyli się jak wykorzystać smartfon w codziennej pracy reportera, obecna sesja dotyczy wykorzystania sieci IP w transmisjach audio i video.

ZOBACZ TAKŻE
polskie radio budynek 1200.jpg
Paweł Kwieciński został wybrany do komitetu radiowego EBU

Radio dla każdego

Andrzej Rogoyski zaznaczył, że Polskie Radio jest dziś nie tylko nadawcą w klasycznym rozumieniu, ale nowoczesną platformą multimedialną. Zwrócił uwagę na rolę internetu w rozwoju radia i możliwość oglądania transmisji radiowych audycji, np. wydarzeń kulturalnych.

- Musimy radio przygotować tak, żeby było ono zarówno miejscem, w którym dobrze się będą czuli ci, którzy słuchają go w sposób tradycyjny, jak i ci, którzy oczekują czegoś więcej - spotkania dźwięku z obrazem - zauważył.

Projekt o szerokim zasięgu

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Fundacji Solidarności Międzynarodowej. Europejska Unia Nadawców (EBU) jest na świecie czołowym sojuszem mediów publicznych. EBU działa na ich rzecz, dążąc do utrzymania ich wyjątkowego statusu na lokalnych i międzynarodowych rynkach.

W jej skład wchodzi 117 organizacji medialnych z 56 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, a dodatkowo 33 organizacje zrzeszone z Afryki, Azji, Oceanii i obu Ameryk.

Członkowie EBU obsługują ponad 2000 kanałów telewizyjnych, radiowych i internetowych oraz oferują treści na innych platformach. Razem docierają do ponad miliarda ludzi na całym świecie, nadając w ponad 160 językach.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes Polskiego Radia: to była fantastyczna trasa koncertowa Festiwalu Lata z Radiem!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 17:58
Przejechaliśmy całą Polskę odtwarzając trasę koncertową, o którą słuchacze nas prosili - podsumował tegoroczną edycję Lato z Radiem Festiwal prezes zarządu Polskiego Radia Andrzej Rogoyski. Prezes zapowiedział też rozszerzenie formuły Festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Rogoyski o Narodowym Czytaniu: chodzi o zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 08:10
Dziś odbędzie się ósme Narodowe Czytanie. To akcja promująca czytelnictwo i przypominająca najważniejsze dzieła literatury polskiej. Tym razem lekturą będzie osiem polskich nowel. 
rozwiń zwiń