X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent i premier na czele rankingu zaufania. Na drugim biegunie liderzy Konfederacji i KO

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 13:51
Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ufa 66 proc. badanych. Drugi jest premier Mateusz Morawiecki - 57 proc., a trzeci lider PiS Jarosław Kaczyński - 47 proc. - wynika z wrześniowego sondażu CBOS.
Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki
Andrzej Duda, Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Piotr Nowak, PAP/Tomasz Waszczuk

We wrześniowym sondażu CBOS Andrzej Duda cieszy się zaufaniem 66 proc. respondentów (wzrost o 1 punkt proc. w stosunku do końca sierpnia). Prezydentowi nie ufa 23 proc. ankietowanych (wzrost o 1 punkt proc.).

Drugie miejsce na liście polityków najczęściej obdarzanych przez Polaków zaufaniem zajmuje premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 57 proc. ankietowanych (bez zmian), a 29 proc. deklaruje nieufność.

Na trzeciej pozycji w rankingu zaufania jest prezes PiS Jarosław Kaczyński - 47 proc. zaufania (spadek o 1 punkt procentowy). Nie ufa mu 39 proc. badanych.

zaufanie1200.jpg
CBOS: Polacy najbardziej ufają Andrzejowi Dudzie, najmniej Grzegorzowi Schetynie

Ranking nieufności

Największą nieufność budził we wrześniu Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja), któremu nie ufa 53 proc. ankietowanych (wzrost o 3 punkty procentowe), zaś zaufaniem obdarza go 16 proc. badanych. Drugi w rankingu nieufności jest szef PO Grzegorz Schetyna - 47 proc. (spadek o 3 punkty procentowe). Liderowi PO ufa 25 proc. ankietowanych. Trzecie miejsce zajmuje prezes PiS Jarosław Kaczyński, któremu nie ufa 39 proc. ankietowanych.

CBOS przeprowadził sondaż metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 12–19 września 2019 roku na liczącej 936 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

pg

Czytaj także

Sondaż Kantar Public: coraz więcej osób dobrze ocenia rząd Prawa i Sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 18:39
W czerwcu 47 procent badanych pozytywnie ocenia prezydenta Andrzeja Dudę - wynika z sondażu Kantar Public. Z pracy premiera Mateusza Morawieckiego zadowolonych jest 42 procent ankietowanych, natomiast działania rządu dobrze ocenia 43 procent respondentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CBOS: Polacy najbardziej ufają Andrzejowi Dudzie, najmniej Grzegorzowi Schetynie

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 12:53
Prezydent Andrzej Duda w lipcu pozostaje liderem rankingu zaufania do polityków - ufa mu aż 64 proc. osób. Na drugim miejscu jest premier Mateusz Morawiecki (54 proc.). Na czele rankingu nieufności stoi natomiast przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna (47 proc.).
rozwiń zwiń