X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

ZNP zacznie nowy protest. W szkołach nie będzie zajęć dodatkowych ani wycieczek

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 10:03
15 października zaczynamy bezterminową akcję protestacyjną, polegającą na wykonywaniu tylko tych czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego - poinformował prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Dodał, że protest poparło 50 proc. nauczycieli.
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz oraz wiceprezesi Grzegorz Gruchlik i Krzysztof Baszczyński podczas konferencji prasowej.
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz oraz wiceprezesi Grzegorz Gruchlik i Krzysztof Baszczyński podczas konferencji prasowej.Foto: PAP/Piotr Nowak

Sławomir Broniarz poinformował na konferencji prasowej, że nauczyciele "15 października zaczynają bezterminową akcję protestacyjną, polegającą na wykonywaniu tylko tych czynności, tych zadań, tych obowiązków, które po pierwsze mieszczą się w 40-godzinnym wymiarze pracy nauczyciela, a po drugie, które są opisane w przepisach prawa oświatowego".

- Natomiast nie będziemy wykonywali tego, co stało się pewną normą zwyczajową, prawem niepisanym, co weszło w krew i przyzwyczajenia tych, którzy kierują polską edukacją - podkreślił. Wśród tych zadań wymienił m.in. wyjazdy na wycieczki szkolne, zielone szkoły, czy też prowadzenie kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych.

Około 50 proc. nauczycieli opowiedziało się w ankiecie przeprowadzonej przez ZNP za strajkiem włoskim - poinformował prezes ZNP. Sławomir Broniarz poinformował, że od 15 października nauczyciele zaczynają bezterminowy strajk polegający na wykonywaniu tylko tych czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego.

PAP Sławomir Broniarz ZNP 2 1200.jpg
"S. Broniarz zaszkodził etosowi zawodu nauczyciela"

Zestaw zadań, których "nie chcemy wykonywać"

W ankiecie przeprowadzonej przez ZNP wśród nauczycieli, za strajkiem włoskim opowiedziało się około 50 proc. nauczycieli. - Nie ukrywam, że jesteśmy tym bardzo pozytywnie zaskoczeni, bo nauczyciele mają żywo w pamięci to, co się działo, w postaci ataków medialnych, nagonki - powiedział Broniarz.

- Nie chcemy być woluntariuszami. Przygotowaliśmy zestaw zadań, które naszym zdaniem nie były do tej pory nam wynagradzane i nie chcemy ich wykonywać, mówię o sobotnio-niedzielnych konkursach, zajęciach organizowanych w dniu wolnym od pracy, sporządzaniu sprawozdań z pracy dydaktycznej szkoły, inwentaryzacji obiektów szkolnych, w tym także bibliotek. To jest katalog zadań, który chcemy przekazać nie tylko nauczycielom, ale poinformować o tym także ministra edukacji narodowej - powiedział prezes ZNP.

8 kwietnia rozpoczął się w oświacie strajk, zorganizowany przez ZNP i FZZ. Przystąpiła do niego także część nauczycieli z oświatowej Solidarności. Trwał do 27 kwietnia, kiedy został zawieszony do września.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Jacek Reginia-Zacharski: pozycja Sławomira Broniarza, jako lidera ruchu związkowego, dość mocno ucierpiała

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 22:03
– Sławomir Broniarz mógł zauważyć, że protest wymknął się spod kontroli, a dla niego, jako działacza, to sytuacja niebezpieczna – stwierdził prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. Od soboty 27 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk nauczycieli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

T. Wargocka: S. Broniarz zaszkodził etosowi zawodu nauczyciela

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 18:34
- Wybór prezesa ZNP należy do nauczycieli, członków związku. Wydaje mi się jednak, że powinna nastąpić głęboka refleksja. Sławomir Broniarz zaszkodził etosowi zawodu nauczyciela - mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka PiS Teresa Wargocka.
rozwiń zwiń