X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: elita to nie jest grupa ludzi, która może więcej, czy której wolno więcej

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 11:24
- Elita to grupa ludzi, której wolno mniej i która ponosi szczególną odpowiedzialność przed całym społeczeństwem za to, w jaki sposób prowadzi sprawy czy to gospodarcze, czy to publiczne, czy inne - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji roku akademickiego na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
Audio
  • Andrzej Duda na inauguracji roku akademickiego na Uczelni Łazarskiego (IAR)
Andrzej Duda i rektor uczelni dr hab. Maciej Rogalski podczas inauguracji roku akademickiego 20192020 na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
Andrzej Duda i rektor uczelni dr hab. Maciej Rogalski podczas inauguracji roku akademickiego 2019/2020 na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.Foto: PAP/Leszek Szymański

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Sejmu i samorządu, studenci, a także Żołnierze AK z batalionu Baszta, w której walczył założyciel uczelni Ryszard Łazarski. W przemówieniu Andrzej Duda życzył uczelni, by kształciła jak najwięcej studentów na jak najwyższym poziomie, by jej absolwenci stanowili elitę polskiego społeczeństwa. 

"Tytuł elity zobowiązuje"

ADuda-MMorawiecki-pap-1200.jpg
Prezydent i premier na czele rankingu zaufania. Na drugim biegunie liderzy Konfederacji i KO

- Ludzie dobrze wykształceni, ludzie bardzo dobrze przygotowani, ludzie wykonujący odpowiedzialne zawody, czy sprawujący odpowiedzialne funkcje są elitą. Chciałbym, aby w naszym kraju była elita, która rozumie, co to znaczy być elitą. Wtedy rzeczywiście będziemy krajem prawdziwie nowoczesnym i będziemy krajem, o którym można powiedzieć, że jest państwem poważnym, w którym sprawy także i publiczne (...) są dobrze prowadzone - tłumaczył prezydent podczas uroczystości na warszawskiej uczelni.

Na Uczelni Łazarskiego studia zaczyna w tym roku 1300 studentów. W ciągu 26 lat funkcjonowania tej placówki studia ukończyło tutaj 30 tys. osób. Uczelnia posiada 11 kierunków studiów, wśród nich prestiżowe wydziały: prawa i medyczny. Podczas inauguracji wręczono dyplomy doktorskie, Brylanty Łazarskiego, nagrody rektora dla wykładowców oraz wyróżnienia dziekańskie dla najlepszych studentów. Studenci pierwszego roku złożyli ślubowanie.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda: jesteśmy zwolennikami pozostawienia otwartych drzwi do UE

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 17:18
Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że Grupa Wyszehradzka jest zwolennikiem pozostawienia otwartych drzwi do Unii Europejskiej. Polski prezydent w Lanach w Czechach uczestniczył w spotkaniu prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Serbii i Słowenii.
rozwiń zwiń