X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Adamczyk: odnoga Via Carpatia dotrze do rumuńskiego portu w Konstancy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 15:30
- Dla Rumunii, ale także dla Polski Via Carpatia jest bardzo ważna - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że będzie to dogodne połączenie łączące Morze Czarne z Bałtykiem.
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk Foto: PAP/Artur Reszko

Andrzej Adamczyk zaznaczył, że "w sposób naturalny" odnoga Via Carpatia w Rumunii dotrze do portu w Konstancy. - Dalej tą drogą do Polski, do Lublina i później drogą ekspresową S17, drogą ekspresową S7, do portów Trójmiasta - dodał.

Andrzej Adamczyk 1200.jpg
Andrzej Adamczyk: mamy piąte miejsce w UE pod względem ilości autostrad i dróg ekspresowych

Minister podkreślił, że dla Rumunii, ale także dla Polski Via Carpatia jest bardzo ważna. - Dla nas ten południkowy układ szlaków transportowych również jest priorytetem. On jest w realizacji - jestem przekonany, że najbliższe lata to będzie finalizacja tego przedsięwzięcia - ocenił.

Połączy porty Trójmiasta z portem w Konstancy

- To będzie realizacja budowy Via Carpatia na Słowacji, już dzisiaj ona kończy się na Węgrzech. Rumuni bardzo mocno wzięli się do pracy jeżeli chodzi o tę trasę - dodał.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] CPK, budowa dróg, rozwój kolei. Cztery lata inwestycji rządu w infrastrukturę

Minister ocenił, że "to jest nadzieja Rumunów na to, że będziemy mogli połączyć szlakiem drogowym i również kolejowym - port w rumuńskiej Konstancy i porty Trójmiasta".

- Mamy nadzieję na wpisanie tej trasy do sieci bazowej TEN-T (program, którego celem jest stworzenie spójnej sieci transportowej w UE - red.), wniosek o to już został złożony, a jeżeli tak się stanie, to mamy również nadzieję, bo są już praktycznie zapewnienia o współfinansowaniu tej inwestycji ze środków europejskich - zaznaczył.

paw/
 
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister infrastruktury: 1400 nowych linii autobusowych od września

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 10:10
Przez wiele lat likwidowano połączenia autobusowe, rozpoczynamy ich przywracanie - od 1 września pojawi się w całej Polsce prawie 1400 linii - poinformował w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: samorządy z dużym rządowym wsparciem na przebudowę dróg lokalnych

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 08:17
- Liczba dziur w drogach się zmniejsza, a będzie ich jeszcze mniej, bo wychodzimy do samorządowców z Funduszem Dróg Samorządowych. Samorządy otrzymają od rządu duże finansowe wsparcie na naprawę szos gminnych i powiatowych - powiedział w "Sygnałach dnia" minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że w tym roku na Fundusz Dróg Samorządowych trafi łącznie 6 mld zł.
rozwiń zwiń