X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Naszym koalicjantem w powiecie jest PSL, choć są oszustami". Nowe "taśmy Neumanna"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 22:25
Sławomir Neumann w wyjątkowo wulgarny sposób tłumaczy kolegom z regionu, jak działa polityka. – My nie gramy o wybory samorządowe, one są ch**, one są ważne, ale to jest ch**, mały etap – mówi polityk PO na kolejnych taśmach ze spotkania z działaczami z Tczewa ujawnionymi przez TVP Info. 
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: twitter.com/SlawekNeumann

Temat rozmów nagrania z listopada 2017 roku w biurze PO w Gdańsku są wybory samorządowe i kandydaci opozycji. – My, jako odpowiedzialna opozycja, chcemy wygrać 102 miasta prezydenckie i nie możemy przeciwko prezydentom, którzy tam urzędują nastawiać innych kandydatów. Nie będzie innych kandydatów, nie będzie na to żadnej zgody. Będziemy popierać nawet takich, którzy nam się nie podobają. Tak jak Majchrowskiego w Krakowie – mówi Sławomir Neumann.

CZYTAJ WIĘCEJ >>> "Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują". Kompromitujące nagrania Sławomira Neumanna

Dalej tłumaczy, że wybory samorządowe tak naprawdę się nie liczą i są potrzebne tylko do pokazania siły przed wyborami parlamentarnymi. – Mamy 102 miasta prezydenckie i chodzi o to, żeby w niedzielę k***a wieczorem pokazać, że PiS nie wygrał w żadnym, że przegrał wybory. My nie gramy o wybory samorządowe, one są ch**, one są ważne, ale to jest ch**, mały etap. Bo jak przegramy wybory samorządowe, to nas nie ma w wyborach parlamentarnych – wyjaśnia i podkreśla, że "nie ma nas k***a i PiS rządzi drugą kadencję".  

Szukanie koalicjanta


screen7.png
Joanna Lichocka: Polacy zobaczyli, że politycy Platformy nie są elitą

Podczas innego spotkania Neumann ocenia potencjalnych koalicjantów PO. – Petru musi robić coś nowego. I będzie robił, bo na niego głosowali. To jest nasz ewentualny koalicjant. Naszym koalicjantem jest Pobłocki ewentualnym. Naszym koalicjantem jest PSL w powiecie, chociaż są oszustami – mówi wprost.

Na upublicznionych nagraniach słychać też jak prominentny polityk PO z pogardą wypowiada się o lokalnych inicjatywach. – Żadne stowarzyszenie lokalne nie będzie się, k***a, liczyło w tej grze – mówi. - Kampania ogólnopolska, to będzie kampania PiS-u i zjednoczonej opozycji, k***a. Będzie referendum przeciwko PiS-owi, pierwsze referendum i będziemy mówić wszystkim: nie głosujcie na jakieś małe g***a – dodaje.

"Nikogo się nie możesz pozbyć"

PAP Patryk Jaki 2 1200.jpg
"Taśmy Neumanna". P. Jaki: zaczynam akcję ich tłumaczenia w Parlamencie Europejskim

Neumann wyjaśnia też, że nie liczą się kompetencje wystawionych kandydatów. – Tylko chodzi o to, że Platforma jest silna i mówi: Kowalski Jan będzie i ch** mnie obchodzi Mirek, co ty masz do niego, czy uważasz, że on jest k***a ekspertem czy nie. W dupie to mamy. Chodzi o zasady, o politykę, k***a, a nie o pie***lety – tłumaczy metodę ustalania list.

Okazuje się też, że nie jest istotne, jaką przeszłość ma wystawiony przez PO kandydat. – K***a, nikogo się nie możesz pozbyć z Platformy. Bo budujesz szerokie listy, nie możesz się nikogo pozbyć – mówi Sławomir Neumann. Gdy lokalny działacz oponuje, że milicjant nigdy nie startował i nie będzie startował, szef pomorskich struktur partii karci go, nie szczędząc wulgaryzmów. – B...k, k***a, czy ty naprawdę słuchasz czasami, czy ty tylko w głowie masz ustawione, co ty chcesz zrobić? Nie będziesz nikogo wyrzucał z Platformy. Więcej ci powiem – będziesz otwierał listy dla ludzi, k***a, którzy może kiedyś w Platformie byli, bo budujemy szerokie listy. Będziesz musiał się z tym pogodzić – wyjaśnia mu Neumann.

– Ja jestem patriotą Platformy od początku i, k***a, dla mnie Platforma jest wartością, jak ktoś nie chce być albo dostaje ofertę i nie chce być, to jest jego, k***a, problem. Jak jest dla nas przydatny, to trzeba go wykorzystać, jak nie jest – niech spie***la – opisuje schemat działania.

Sławomir Neumann po zapowiedzi publikacji jego rozmów zrezygnował w niedzielę z szefostwa w klubie KO-PO. 

TVP Info/fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sławomir Neumann rezygnuje z kierowania klubem PO-KO

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 17:40
Sławomir Neumann poinformował w niedzielę, że składa rezygnację z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-Koalicja Obywatelska. Rezygnacja ma związek z opublikowanymi w piątek przez TVP Info nagraniami z jego udziałem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Taśmy Neumanna". Prezes PiS: ta pogarda dotyka wszystkich, zarówno wyborców PiS, jak i PO

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 20:48
Prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował słowa z taśm z udziałem byłego szefa klubu PO-KO Sławomira Neumannna jako wyraz pogardy ludziom. - Ta pogarda dotyka wszystkich, o których mówi poseł PO, w takim samym stopniu zdaje się gardzić zarówno wyborcami Prawa i Sprawiedliwości, jak i PO - powiedział Prezes PiS.
rozwiń zwiń