X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Joanna Lichocka: Polacy zobaczyli, że politycy Platformy nie są elitą

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 10:55
- Ze wszystkich nagrań z udziałem polityków PO wiemy, że mówią na co dzień językiem knajackim. Z "taśm Neumanna" wynika też, że w taki sposób podchodzą do kwestii państwa. Bardzo dobrze, że przed wyborami Polacy zobaczyli, że PO nie jest żadną elitą polityczną - powiedziała w PR24 Joanna Lichocka (PiS).
Audio
  • 06.10.19 7x24: Joanna Lichocka, Grzegorz Napieralski, Paulina Piechna-Więckiewicz i Zbigniew Gryglas
Audycję 7x24 prowadzi Katarzyna Gójska
Audycję "7x24" prowadzi Katarzyna Gójska Foto: PR24

"Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k***a bronił jak niepodległości", "KOD jest niczym, to żadna siła, przybudówka", "w Tczewie są same p***eby, rzygam Tczewem" – mówi szef klubu PO-KO Sławomir Neumann w kuluarowych rozmowach partyjnych.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Kazimierz Smoliński o taśmach Neumanna: liderzy PO traktują ludzi jak swego rodzaju śmieci

Nagrania ze spotkania Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa opublikowała TVP Info. Spotkanie miało na celu wyłonienie kandydata PO na prezydenta miasta. Rozmowy odsłaniają kulisy brutalnej politycznej gry wewnątrz PO. Neumann przekonuje, że ewentualne kłopoty prezydentów z PO z prawem nie będą problemem w kampanii, bo zarzuty prokuratorskie, zdaniem Neumanna, są z punktu widzenia wyborców anty-PiS korzystne.

neumann 1200 pap.jpg
Taśmy Sławomira Neumanna. Jarosław Porwich: to pokazuje, jak PO podchodzi do polityki

- Brzydzę się nagrywaniem takich rozmów. Zawsze się brzydziłem tym, że ktoś kogoś nagrywa, a potem wykorzystuje to w polityce. Nagrano już bardzo wielu znanych i wpływowych polityków - z każdej strony sceny politycznej: śp. Józefa Oleksego, premiera Morawieckiego, polityków PiS, którzy wyjeżdżali na integracyjne spotkania, a także polityków PO - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski.

Jego zdaniem "serial nagrań cały czas trwa". - Każdy z polityków - w tych nagraniach prywatnych, bo za takie je uważam - przeklina. Przesłuchałem całe nagranie z Neumannem. Ten polityk omawia mechanizmy, które po prostu funkcjonują w polityce: jak ktoś jest w partii, to ludzie stają murem za człowiekiem z partii. Jeśli nie jest, to partia za nim nie stoi. To normalna zasada - stwierdził gość PR24.

"Platforma traktuje państwo jak łup"

Do jego słów odniosła się Joanna Lichocka. Według niej "taśmy Neumanna" pokazują stosunek polityków PO do państwa. - Wiemy z wszystkich nagrań z udziałem polityków Platformy Obywatelskiej, że mówią na co dzień językiem knajackim. Z "taśm Neumanna" wynika też, że w taki sposób podchodzą do kwestii państwa i uczciwości. Bardzo dobrze, że przed wyborami Polacy zobaczyli, że Platforma nie jest żadną elitą polityczną i traktuje państwo jak łup. Pan Neumann, zapewniając na taśmach, że przed wyborami nie będzie żadnych wyroków, demonstruje to, jak niezależne są sądy w Polsce - podkreśliła posłanka PiS.

Paulina Piechna-Więckiewicz ( Wiosna) zaznaczyła, że nie lubi w polityce zasady: "kto nie z Mieciem, tego zmieciem". - Nie lubię takiego mówienia o polityce, bo potem 50 procent ludzi w Polsce nie chce iść do głosowania. Ale mówienie, że to jest charakterystyczne tylko dla polityków Platformy Obywatelskiej jest hipokryzją. Mamy co chwilę do czynienia z wykorzystywaniem różnych taśm w polityce. Ludzie chyba już na to obojętnieją - powiedziała.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Sebastian Kaleta: Sławomir Neumann powinien być zmieciony przez swoich kolegów ze sceny politycznej

Zdaniem Zbigniewa Gryglasa ( Porozumienie) najbardziej bulwersujące w ujawnionych nagraniach jest to, że Sławomir Neumann "obraża Polaków". - Gdybyśmy wysłuchali taśm, nie wiedząc kto jest autorem tych słów, to większość z nas powiedziałaby, że to relacja z rozmowy przestępców, którzy mówią o swoim środowisku: że będą się wspierać wzajemnie. Dla mnie najbardziej bulwersujące w "taśmach Neumanna" jest to, że pan przewodniczący obraża Polaków, mówiąc o wyborcach, że nie mają orientacji w polityce - zwłaszcza wyborcy z małych miast i wsi - podkreślił polityk.

Więcej tematów w nagraniu.

Gospodarzem programu była Katarzyna Gójska.

Polskie Radio 24/PAP/IAR/bartos

-----------------------

Data emisji: 06.10.2019

Godzina emisji: 9.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż: rośnie poparcie dla PiS, pięć komitetów ponad progiem wyborczym

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 08:32
Pięć komitetów w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość z ogromną przewagą nad pozostałymi - taki obraz wyłania się z ostatniego sondażu pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl.
rozwiń zwiń