X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Artur Soboń: spółki Skarbu Państwa przynoszą zyski na giełdzie

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 12:00
- Nie ma takich państw w Europie, które odnosiłyby sukcesy w gospodarce bez koordynującej roli państwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.
Audio
  • 07.10.2019 Gość PR24: Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju
Sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń
Sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Artur SobońFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Już po raz czwarty w Jasionce k. Rzeszowa wystartował Kongres 590. W programie m.in. wręczenie Nagród Gospodarczych Prezydenta RP.

Gość PR24 Artur Soboń odniósł się do krytyki przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej. Politycy związani z opozycją stawiają w wątpliwość wiele gospodarczych rozwiązań proponowanych przez partię rządzącą, m.in. sens wykonywania przekopu Mierzei Wiślanej oraz budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. 

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Kongres Żeglugi w Opolu. Marek Gróbarczyk mówi o potrzebie rozwoju żeglugi śródlądowej

Niewidzialna ręka rynku nie pomoże

- Dla Platformy Obywatelskiej projekty bardziej ambitne niż budowa drogi z punktu A do punktu B, to są projekty, które powinien załatwić rynek i jego niewidzialna ręka. Oni nadal w to wierzą. Nie ma tu żadnej roli państwa, nie ma co marzyć o tym, że państwo może koordynować w tym zakresie jakąś politykę - stwierdził Artur Soboń.

Według Gościa PR24 takie myślenie, to stawianie Polski nie w gronie państw Europy Zachodniej, ale w gronie państw fikcyjnych. – Nie ma takich państw w Europie, które odnosiłyby sukcesy w gospodarce bez koordynującej roli państwa - dodał. Według wiceministra mowa o takich obszarach, jak m.in. projekty w niezależność energetyczną, budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego, projekt w rozwój przemysłu stoczniowego, projekty kolejowe, mieszkaniowe. 

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Większe statki wpłyną do Świnoujścia. Jest umowa ws. rozbudowy terminala

Tak się robi synergię państwowych spółek

Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju mówił o dobrej sytuacji finansowej spółek Skarbu Państwa. - Spółki przynoszą zyski na giełdzie, inwestują, maja pomysły na swój rozwój - przekonywał w PR24. Jako przykład udanej współprace między spółkami państwowymi podał budowę nowego bloku energetycznego w Puławach, opalanego węglem kamiennym. Nowa jednostka zastąpi dwa wyeksploatowane bloki węglowe z lat 60. XX w. Inwestycja ma kosztować 1,16 mld zł netto. Powstanie na potrzeby Grupy Azoty Puławy, ale też samego miasta. Umowa na budowę bloku energetycznego w Puławach została już podpisana. Stronami kontraktu są Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. oraz konsorcjum firm: Polimex-Mostostal S.A., Polimex Energetyka sp. z o.o. i SBB Energy S.A. Dzięki realizacji tej inwestycji Grupa Azoty Puławy ma mieć zapewnione ciągłe dostawy ciepła dla instalacji chemicznych, ponadto nowy blok będzie produkować rocznie 100 MW energii elektrycznej i 300 MW energii cieplnej.

- Nasi poprzednicy mieli realizować projekt elektrowni w oparciu o rosyjski węgiel. Zmieniliśmy technologię i dzisiaj podpisana została umowa z Polimexem Energetyka sp. z.o. - spółką Skarbu Państwa. Węgiel będzie pochodził z kopalni Bogdanka(...). Tak się robi synergie Spółek Państwa - podsumował Artur Soboń.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Adrian Klarenbach

Polskie Radio 24/tb/PR24

--------------------------

Data emisji: 07.10.2019

Godzina emisji: 10.45

Czytaj także

Artur Soboń: wprowadziliśmy wszystkie zmiany, których oczekiwały samorządy

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 14:30
- Likwidujemy absurdy, np. konieczność pozwolenia na paczkomaty, mlekomaty, biletomaty, a nawet kebabomaty i inne urządzenia z rynku, który szybko się rozwija - powiedział w PR24 wiceminister Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Soboń: Grzegorz Schetyna zasłonił się Małgorzatą Kidawą-Błońską

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 16:42
- Małgorzata Kidawa-Błońska jest o klasę wyżej w polskiej polityce niż Grzegorz Schetyna. Nie powoduje to jednak, że PO ma ofertę dla Polaków. Wizerunkowa zmiana nie zmienia niczego - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Gróbarczyk: w piątek podpiszemy umowę na przekop Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 18:00
- Wszystko wskazuje na to, że w najbliższy piątek zostanie podpisana umowa z wykonawcą i rozpocznie się realizacja prac na Mierzei Wiślanej - powiedział w Polskim Radiu 24 minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
rozwiń zwiń