X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bogdan Rzońca (PiS): europosłowie KO nie widzą dobra polskiego państwa i rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 12:11
- To, co wyprawiają europosłowie Koalicji Obywatelskiej przechodzi ludzkie pojęcie. To szkodliwe dla Polski, ale takie osoby zostały wybrane - powiedział Bogdan Rzońca, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. - Przykrym jest, gdy polscy eurodeputowani atakują naszego kandydata na komisarza - dodał.  
Audio
  • 7.10.19 Bogdan Rzońca: eurodeputowani KO myślą o własnych interesach, a nie widza dobra Polski.

W poniedziałek w Parlamencie Europejskim zapadnie decyzja w sprawie kandydata Polski na komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego. Deputowani ocenią jego dodatkowe, pisemne odpowiedzi na pytania i bardzo prawdopodobne jest drugie wysłuchanie jutro rano.

Janusz Wojciechowski 1200 PAP.jpg
Prof. Tomasz Grzegorz Grosse: przesłuchania w PE są niezwykle upolitycznione

Atak na polskiego kandydata

Janusz Wojciechowski został źle oceniony podczas pierwszego wysłuchania przez większość europosłów, którzy narzekali na mało konkretów i zbyt ogólne wypowiedzi. Dlatego Polak będzie musiał odpowiedzieć na dodatkowe pytania.

- Byłem na pierwszym przesłuchaniu pana Wojciechowskiego. Wypadł dobrze, ale niestety poszedł atak ze strony Jarosława Kalinowskiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który za cel wziął byłego kolegę z partii. Inni członkowie komisji przyjęli to jako wyraz dezaprobaty. Zamiast pytać o to, co można poprawić w europejskim rolnictwie i jak pomóc polskim gospodarzom, to zaczęto poruszać kwestie praworządności, co podchwycili przedstawiciele innych grup politycznych w Parlamencie Europejskim - przypomniał Bogdan Rzońca.  

Prywatne interesy przed interesami Polski

Rozmówca Polskiego Radia 24 podkreślił, że Janusz Wojciechowski bardzo dobrze zna kwestie rolnictwa dlatego ataki ze strony przedstawicieli KO i PSL są tym bardziej przykre.

Janusz Wojciechowski 1200 EastNews.jpg
Janusz Wojciechowski: komisja ds. rolnictwa jest jedną z najważniejszych w Unii Europejskiej

- To, co wyprawiają, przechodzi ludzkie pojęcie. To szkodliwe dla Polski, ale takie osoby zostały wybrane. Najpierw myślą o swoich prywatnych interesach, a nie widzą dobra polskiego kraju i polskiego rolnictwa - zaznaczył Bogdan Rzońca.

Z Bogdanem Rzońcą rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 7.10.2019

Godzina emisji: 10.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

M. Ociepa: decyzja ws. J. Wojciechowskiego motywowana politycznie

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 08:24
- Skoro ustaliliśmy, nawet z polską opozycją, że Janusz Wojciechowski jest najlepszym, kompetentnym kandydatem na to stanowisko, to znaczy, że mamy do czynienia ze względami politycznymi - powiedział Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii, komentując doniesienia mediów, że polski kandydat na komisarza w KE zostanie odrzucony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gabriel Janowski: Janusz Wojciechowski musi bronić racji rolników

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 12:34
- Janusz Wojciechowski ma świetne przygotowanie merytoryczne. Chciałbym żeby był twardym zawodnikiem, który zajmie się negocjowaniem spraw związanych z żywnością - powiedział Gabriel Janowski, były minister rolnictwa. 
rozwiń zwiń