X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Piotr Gliński: rynek mediów musi być szczególnie regulowany, potrzebna dekoncentracja

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 11:58
- Nie spełniamy standardów europejskich, jeśli chodzi o rynek mediów - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Podkreślił, że reformy mediów muszą być wprowadzane w dialogu z partnerami europejskimi.
Piotr Gliński
Piotr GlińskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Piotr Gliński był pytany w telewizji wPolsce.pl o plany zmian na rynku mediów po wyborach 13 października. Minister podkreślił, że projekt dekoncentracji mediów jest przygotowywany od dawna, ale "takie reformy musimy wprowadzać w dialogu z naszymi partnerami europejskimi i światowymi, ze względu na różne międzynarodowe regulacje".

pap krzysztof czabański 1200.jpg
K. Czabański: potrzeba rekompensaty dla płacących abonament RTV

- Nie spełniamy standardów europejskich, jeśli chodzi o rynek mediów - zaznaczył Gliński i dodał, że to szczególny rynek, na którym niezwykle ważny jest pluralizm.

- To rynek wrażliwy, niepodlegający normalnym regulacjom jak wszystkie inne segmenty gospodarki, ponieważ wpływa na demokrację, życie publiczne, władzę. On musi być szczególnie regulowany. A ta regulacja powinna polegać na tym, że powinno się przestrzegać zasad dekoncentracji. Jeden właściciel nie może panować nad zbyt wielkim obszarem tego rynku - wyjaśnił. - To powoduje, że demokracja źle funkcjonuje. Jakkolwiek byśmy się zaklinali, właściciel ma wpływ na działanie swoich mediów - podkreślił.

CZYTAJ WIĘCEJ >>> Piotr Gliński: naszym obowiązkiem jest dbać o rozwój mediów publicznych

Gliński zaznaczył, że najpierw jego partia musi wygrać wybory i zaapelował o mobilizację, bo "to są wybory decydujące o losach Polski".

Na pytanie czy chciałby być ministrem kultury przez kolejne lata odpowiedział: "chciałbym pewne rzeczy skończyć w resorcie. Mamy kilka inwestycji, o które się martwię".

- Ale najpierw zobaczymy, jak ja będę indywidualnie zweryfikowany przez wyborców w niedzielę - podsumował wicepremier Gliński.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS chce zmian przepisów dot. dziennikarzy. Piotr Gliński: nie ograniczy to zasady otwartości zawodu

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 13:49
- Samorząd dziennikarski nie będzie ograniczać zasady otwartości zawodu dziennikarza, miałby on jedynie wspierać środowisko w realizowaniu jego podstawowej misji, tj. kontroli władzy i umacnianiu demokracji - tak wicepremier i minister kultury Piotr Gliński komentował propozycje zawarte w programie PiS.
rozwiń zwiń