X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Mariusz Błaszczak: zrobiliśmy bardzo dużo ws. modernizacji wojska

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 13:28
Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, podpisał Plan Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2021-2035. Zakłada on wydatki w wysokości 524 mld zł. W 2025 r. nakłady na modernizację mają wynieść 24 mld zł, zaś w 2050 - 50 mld zł.
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: PAP/Tomasz Gzell

Minister podczas uroczystości w Wesołej, na terenie 1 Brygady Pancernej, podkreślił, że bezpieczeństwo nie ma ceny. Według Błaszczaka "absolutną koniecznością jest zapewnienie wystarczającego budżetu i stworzenie skutecznych mechanizmów, które pozwolą przeprowadzić modernizację techniczną Wojska Polskiego na miarę XXI w.".

Przekonywał, że przez ostatnie cztery lata rząd w sprawie modernizacji wojska zrobił bardzo dużo. Wymienił tu m.in. zakup systemu PATRIOT, wyrzutni HIMARS, śmigłowców z zakładów w Mielcu u oraz Świdniku.

żołnierze-mon-1200-twitter.jpg
Nowoczesne i silne wojsko. PiS skutecznie reformuje armię

- Mam pełną świadomość, że proces modernizacji musi być sprawniejszy, skuteczniejszy i przede wszystkim wydajny, dlatego moją kluczową decyzją było wydłużenie procesu planistycznego z 10 do 15 lat - powiedział szef MON.

Sukcesywne zwiększanie wydatków na wojsko

Jak przypomniał, w lipcu br. prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie ws. określenia głównych kierunków rozwoju Sił Zbrojnych RP i przygotowań do obrony państwa na lata 2021-2035, a Rada Ministrów przyjęła już szczegółowe kierunki przebudowy i modernizacji technicznej armii na wymienione lata.

- Dziś podpisałem Program Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych na lata 2021-2035, plan inwestycji budowlanych i plan zakupu środków materiałowych. Teraz nadszedł czas na zaakceptowanie ostatniego, najważniejszego dokumentu - Planu Modernizacji Technicznej na lata 2021-2035 z uwzględnieniem 2020 r. - powiedział szef MON.

Podkreślił, że nowy plan "przewiduje wydatki na modernizację na miarę oczekiwań żołnierzy Wojska Polskiego". Jak mówił, "to aż - uwaga - 524 mld zł, czyli ok. 133 mld dolarów, przeznaczonych na nowe uzbrojenie i wyposażenie dla tych, którzy strzegą naszego bezpieczeństwa". 

Przypomniał, że rząd przewiduje sukcesywne zwiększanie wydatków na wojsko. - Już 2025 r. na modernizację wydamy ponad 24 mld zł, a w ostatnim roku obowiązywania planu, czyli w 2035, będzie to aż 50 mld zł - poinformował Błaszczak. Jak dodał, kluczowym programem, realizowanym przez MON jest program Harpia, który zakłada zakup samolotów F35. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: moim zadaniem jest zwiększenie liczby żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 10:35
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że jego zadaniem jako ministra jest między innymi zwiększenie liczby żołnierzy. Dziś na placu Piłsudskiego w Warszawie blisko 1800 żołnierzy, którzy odbyli służbę przygotowawczą, złożyło przysięgę wojskową.
rozwiń zwiń