X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

XIX Dzień Papieski. Prymas: wyjdźcie z Ewangelią na ulice miast

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 21:25
Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak wezwał do tego, aby "być misjonarzami i głosicielami Ewangelii". - By z Ewangelią Chrystusa wychodzić na ulicę naszych wiosek i miast - podkreślił w orędziu z okazji przypadającego w niedzielę XIX Dnia Papieskiego.
Audio
  • Orędzie abp. Wojciecha Polaka na XIX Dzień Papieski (Jedynka)
Prymas Polski abp Wojciech Polak
Prymas Polski abp Wojciech PolakFoto: PAP/Piotr Nowak

Z okazji obchodzonego w polskim Kościele po raz XIX Dnia Papieskiego prymas wygłosił orędzie, które transmitowała radiowa Jedynka. Wyjaśnił w nim znaczenie hasła "Wstańcie, chodźmy!", które towarzyszy tegorocznemu wydarzeniu, a jest zaczerpnięte z Ewangelii według świętego Mateusza.

>>>[TRÓJKA] Czy Kościół czekają wielkie zmiany?

- To słowo szczególnie wzywa nas do pobudzenia naszego serca do pewnej aktywności, do wyjścia z utartych schematów, porzucenia "świętego spokoju", obojętności czy nawet pewnego marazmu, który być może wkrada się w nasze życie, aby w aktywny sposób odpowiadać na chrystusowe wezwanie do głoszenia Ewangelii w dzisiejszym świecie - podkreślił duchowny.

ZOBACZ TAKŻE
PAP Polska pod Krzyżem konferencja 1200.jpg
"Polska pod Krzyżem". Organizatorzy: akcja zgromadziła dwa miliony osób

Przykład św. Jana Pawła II

Arcybiskup przypomniał, że tegoroczne hasło przyświecało również posłudze Jana Pawła II, który dał wiernym przykład, w jaki sposób głosić Dobrą Nowinę. 

- Czterdzieści lat temu w Gnieźnie święty Jan Paweł II przypomniał nam, że ilekroć jesteśmy na tym miejscu, musimy mieć przed oczyma otwarte drzwi wieczernika, przez które apostołowie poszli w świat - powiedział prymas Wojciech Polak. Dodał, że wezwanie pobudza do głoszenia Ewangelii.

Stypendium szansą dla młodych

Organizatorem Dnia Papieskiego jest, jak co roku, Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Prymas wezwał do hojnego wsparcia stypendystów Fundacji. Zaznaczył, że są oni "ambasadorami Chrystusa w swoich środowiskach, parafiach, wspólnotach, do których należą".

- Oni także, poprzez głoszenie Chrystusa przede wszystkim swoją postawą, świadectwem swojego życia, pracą, ukazują piękno chrystusowej Ewangelii - powiedział w orędziu abp Wojciech Polak.

>>>[ZOBACZ RÓWNIEŻ] Bp Wiesław Mering dla Polskiego Radia: "Polska pod Krzyżem" dostarcza ładunku nadziei

Przypomniał, ze dzięki stypendiom rzesze młodych ludzi, zwłaszcza ze środowisk uboższych, dostają szanse, by rozwijać swoje talenty i zdolności.

ZOBACZ TAKŻE
totus.jpg
Nagrody Totus Tuus. Polskie Radio jednym z laureatów

Zaproszenie dla słuchaczy Polskiego Radia

Prymas zaprosił wszystkich do osobistego udziału w różnych wydarzeniach XIX Dnia Papieskiego.

Szczególne zaproszenie skierował do słuchaczy Polskiego Radia mówiąc, aby poprzez uczestnictwo w audycjach w tym dniu, "przylgnęli sercem i wspomogli to ważne, żywe dzieło, które jest, jak wszyscy mówimy, autentycznym pomnikiem Jana Pawła II".

>>>[POLSKIE RADIO 24] Gabriel Bartoszewski: ofiara kard. Stefana Wyszyńskiego przynosi owoce

Dzień Papieski jest obchodzony w Kościele w Polsce jako wyraz wdzięczności świętemu Janowi Pawłowi II. Jest też sposobem pielęgnowania spuścizny duchowej papieża i promocji jego nauczania. Przypada w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kard. Kazimierz Nycz: Dzień Papieski jest po to, byśmy poznawali naukę Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 14:25
Dzień Papieski jest po to, byśmy poznawali naukę Jana Pawła II, słowo Boże, które głosił nam, Kościołowi, ale także współczesnemu światu - powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. odprawionej w niedzielę w warszawskiej bazylice Św. Krzyża, inaugurującej obchody XVIII Dnia Papieskiego. 
rozwiń zwiń