X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziś pogrzeb prof. Jana Szyszko. Będą obecne delegacje leśników z całej Polski

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 07:15
16 października w Starej Miłośnie w Warszawie odbędą się uroczystości pogrzebowe profesora Jana Szyszko. Były minister środowiska, profesor nauk leśnych, polityk Prawa i Sprawiedliwości zmarł nagle 9 października. Miał 75 lat. W uroczystościach weźmie udział prezydent Andrzej Duda.
Audio
  • Dziś pogrzeb byłego ministra środowiska Jana Szyszki (Agnieszka Jasik/IAR)
Jan Szyszko
Jan SzyszkoFoto: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11.00 mszą świętą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jan Szyszko spocznie na cmentarzu parafialnym w Starej Miłośnie. W uroczystościach wezmą udział najwyżsi rangą urzędnicy państwowi. Jan Szyszko był ministrem środowiska w rządzie Beaty Szydło. Funkcję szefa tego resortu sprawował także wcześniej, w latach 1997-1999 oraz 2005-2007. Zasiadał w Sejmie V, VI, VII i VIII kadencji. 

szyszko 1200 east news 1200.jpg
Leśnik, polityk, miłośnik przyrody. Sylwetka Jana Szyszko

Msza święta pogrzebowa za profesora Jana Szyszko rozpocznie się o 11.00 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie. Następnie kondukt żałobny przejdzie na tamtejszy cmentarz rzymskokatolicki, gdzie odbędzie się ceremonia pogrzebowa. W wydarzeniu wezmą udział urzędnicy państwowi, parlamentarzyści, przedstawiciele centralnych instytucji i delegacje leśników z całego kraju.

Jan Szyszko pełnił między innymi funkcję pełnomocnika rządu do spraw konwencji klimatycznej ONZ oraz przewodniczył tej konwencji w latach 1999-2000. Był prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski. Jan Szyszko wielokrotnie zaznaczał, że zasoby przyrodnicze Polski mają charakter wyjątkowy i są dobrze chronione. W ostatnim wywiadzie, którego udzielił 8 października Radiu Warszawa, mówił między innymi o ochronie środowiska w kontekście zmian klimatycznych. Prof. Szyszko powiedział, że w zakresie ochrony przyrody Polska jest przykładem dla innych krajów. Podkreślił, że na przestrzeni lat zmniejszyliśmy koncentrację dwutlenku węgla w atmosferze znacznie bardziej, niż zobowiązywał nas do tego Protokół z Kioto.

Jan Szyszko 1200.jpg
"Kochał przyrodę i troszczył się o nią". Politycy wspominają Jana Szyszko

Rodzina najwyższą wartością

Profesor Szyszko podkreślał, że odpowiednim gospodarowaniem można spowodować zmniejszenie koncentracji dwutlenku węgla w atmosferze. Takie działania zostały docenione, o czym świadczy wyróżnienie przyznane naszym lasom przez Światową Federację Naukowców - mówił Jan Szyszko.
Polityk wiele razy mówił, że rodzina i rozwój demograficzny są najwyższą wartością. W ostatniej rozmowie wyraził nadzieję, że w perspektywie czasu dochody rodziny będą na tyle wysokie, że będzie ona mogła samodzielnie decydować, czy chce korzystać z pomocy państwowych instytucji - przedszkoli i żłobków.

>>> CZYTAJ TAKŻE: W resorcie środowiska wyłożono księgę kondolencyjną po śmierci prof. Jana Szyszko

Jan Szyszko urodził się 19 kwietnia 1944 roku. W 1966 ukończył studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W 2001 roku otrzymał tytuł naukowy profesora. Przez całe swoje życie zawodowe zajmował się leśnictwem. Był wykładowcą i pracownikiem naukowym SGGW, współtwórcą Pracowni Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych, którą również kierował. Ponadto uczył w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W resorcie środowiska wyłożono księgę kondolencyjną po śmierci prof. Jana Szyszko

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 13:10
W siedzibie resortu środowiska wyłożono księgę kondolencyjną, do której mogą wpisywać się wszyscy, którzy chcą uczcić pamięć profesora Jana Szyszko. Były minister środowiska zmarł w środę w wieku 75 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minuta ciszy w Sejmie. Posłowie uczcili Kornela Morawieckiego i Jana Szyszko

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 10:20
Sejm wznowione we wtorek posiedzenie rozpoczął od uczczenia minutą ciszy zmarłych marszałka seniora Kornela Morawieckiego i byłego ministra środowiska Jana Szyszko oraz uczczenia posłów II kadencji, którzy zginęli w tragicznym wypadku przed 25 laty. Kornel Morawiecki zmarł 30 września w wieku 78 lat, a Jan Szyszko odszedł 9 października.
rozwiń zwiń