X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

S. Jastrzębowski: dyskusja nad "Stop pedofilii" spłyca temat do erotycznego fast foodu

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 09:56
- Jako rodzic nie zgadzam się na to, żeby ktoś edukował moje dziecko bez mojej wiedzy i zgody oraz nauczał czegoś, co nie mieści się w moim konserwatywnym systemie wychowawczym - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski. Piotr Cywiński odnosząc się do sprawy przytoczył przykłady seksedukacji z Francji i Niemiec.
Audio
  • Publicyści dyskutowali m. in. o sprawie Mariana Banasia, projekcie ustawy inicjatywy "Stop pedofilii" oraz propozycjach na kandydatów na prezydenta Polski (Polskie Radio 24/Debata Poranka)
Obrady Sejmu
Obrady SejmuFoto: Jakub Kaminski/East News

Sejm skierował do dalszych prac w komisji obywatelski projekt nowelizacji Kodeksu karnego przygotowany przez inicjatywę "Stop pedofilii", który zakłada m.in. wprowadzenie kary pozbawienia wolności za publiczne propagowanie lub pochwalanie obcowania płciowego dzieci.

Jak przekonują autorzy projektu, jego celem ma być "zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją". Z kolei zdaniem posłów PO-KO, prawdziwą intencją projektodawców jest zakazanie prowadzenia edukacji seksualnej w Polsce.

east news sejm 1200.jpg
Projekt ustawy o zakazie propagowania seksualnej aktywności osób nieletnich. Komentarze polityków

Komentatorzy "Debaty poranka" byli zgodni, że proponowana ustawa jest potrzebna i nie widzą w niej nic złego.

- Jako rodzic bardzo chciałbym mieć wpływ na to w jaki sposób moje dziecko jest edukowane ws. wiedzy seksualnej. Nie zgadzam się na to, żeby działo się to poza mną i żeby ktoś bez mojej wiedzy i zgody nauczał czegoś, co nie mieści się w moim konserwatywnym systemie wychowawczym - stwierdził Sławomir Jastrzębowski. - Nie podoba mi się to, że próbuje się kreować na siłę pewne rozwiązania - dodał.

Seksedukacja w Europie

Piotr Cywiński przytoczył przykłady takiej edukacji w Niemczech i Francji. Zdaniem publicysty procedowana w polskim Sejmie ustawa ma na celu uniemożliwienie spotkań z dziećmi w szkołach osobom bez odpowiednich uprawnień.

W audycji poruszono również temat sprawy szefa NIK Mariana Banasia oraz rozmawiano na temat możliwych propozycji opozycji na kandydatów na prezydenta.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

Debatę prowadził Michał Rachoń. 

Polskie Radio 24/st

---------------------

Data emisji: 18.10.2019

Godzina emisji: 8.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm: pierwsze czytanie obywatelskiego projektu inicjatywy "Stop Pedofilii"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 17:43
We wtorek odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu nowelizacji Kodeksu karnego. Projekt przygotowała inicjatywa "Stop Pedofilii". Jego celem ma być "zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Latos ws. Mariana Banasia: najpierw wyjaśnienie sprawy do końca, potem decyzje

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 08:00
- Czekamy na wyjaśnienie do końca sprawy Mariana Banasia, a potem będziemy podejmować decyzje. Być może potrzebne będą zmiany prawa - powiedział w Rozmowie Poranka w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Konieczny: pewien układ się skończył, nie wystarczy być anty-PiS

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 09:15
- Pewien układ, który opierał się na opozycji między Prawem i Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską się skończył - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Konieczny, poseł elekt partii Razem.
rozwiń zwiń