X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Rozpłochowski (Solidarność): takie akcje jak Tęczowy Piątek powinny być zakazane

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 14:25
- Tęczowy Piątek uderza w podstawy naszej cywilizacji - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozpłochowski. 
Audio
  • 26.10.19 Temat Dnia. Andrzej Rozpłochowski: trzeba wypowiedzieć konwencję stambulską. Część I
  • 26.10.19 Temat Dnia. Część II
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Marc Bruxelle/shutterstock

Tęczowe flagi, przypinki i zajęcia z tolerancji ze środowiskiem LGBT - tak wyglądał Tęczowy Piątek w szkołach. Nie wszystkie przystąpiły do akcji. Tego dnia, Ministerstwo Edukacji Narodowej, zorganizowało akcję "Szkoła pamięta", zachęcając uczniów do pójścia na cmentarz. 

"Uderzenie w naszą cywilizację"

lgbt szkoła 1200.jpg
Rzecznik Praw Dziecka: "Tęczowy piątek" to element inżynierii społecznej

Andrzej Rozpłochowski podkreślił, że takie akcje jak Tęczowy Piątek powinny być zakazane. - Mamy problem jak rozumieć zagadnienie wolności i wbrew protestom chrześcijan polskich, nowa twarz zachodnio-europejskiego marksizmu jaką jest "tęczowa zaraza", która uderza w podstawy naszej cywilizacji, znajduje w naszym kraju administracyjno-prawne podstawy np w szkołach - mówił gość PR24.

Przypomniał, że wszystko to, robione jest w oparciu o konwencję stambulską. - Żądam by nasze władze tę konwencję wypowiedziały - zaznaczył.

"Wchodzenie tylnymi drzwiami"

Andrzej Michałowski dodał, że dopóki nie będzie czytelnego prawa co można w szkołach, a czego nie i "tęczowa zaraza" będzie wchodziła tylnymi drzwiami, będzie to naruszenie prawa. - Ludzie normalni są bezsilni bo sądy są po stronie antyrządowej - podkreślił. 

Wojciech Borowik zaznaczył, że jeśli byłoby tak, że same dzieci, rodzice i szkoła chcieliby takich wydarzeń jak Tęczowy Piątek, to nie trzeba by temu przeciwdziałać, bo toczyłoby się w ramach wolności poglądów. - Sam nie jestem zwolennikiem tego, żeby to był pretekst do tego, by była to część edukacji szkolnej - mówił gość PR24.


Zapraszamy do wysłuchania audycji

Rozmawiał Tadeusz Płużański

Goście: Andrzej Rozpłochowski (Solidarności), Andrzej Michałowski (Solidarność), Wojciech Borowik (Stowarzyszenie Wolnego Słowa)

Polskie Radio 24/jj 

---------------------

Data emisji: 26.10.2019

Godzina emisji: 13.33

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MEN odpowiada A. Bodnarowi ws. "Tęczowego piątku": rodzice mają prawo się sprzeciwić

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 15:05
- Obowiązkiem dyrektora szkoły jest uzyskanie zgody rodziców na działalność stowarzyszeń i organizacji na terenie szkoły. Jeśli rodzice wiedzą o tym, że dziecko w szkole uczestniczy w wydarzeniu niezgodnym z ich wartościami, mają oni prawo wyrazić swój stanowczy sprzeciw - podkreśliło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ordo Iuris: "Tęczowy piątek" to próba wrogiego przejęcia szkoły

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 15:06
Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris podkreśla, że organizacja na terenie szkoły wszelkich zajęć czy aktywności, które nie wynikają wprost z programu nauczania musi uzyskać zgodę zarówno dyrekcji, jak i rodziców. Zdaniem Instytutu akcja "Tęczowy piątek" to właśnie próba "wrogiego przejęcia szkoły".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tęczowy piątek" w szkołach. MEN: miał marginalny charakter

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 19:21
- Akcja tzw. tęczowy piątek miała, podobnie jak w roku ubiegłym, marginalny charakter. Odnotowano pojedyncze przypadki zgłoszeń od rodziców, na które, każdorazowo, reagowali kuratorzy oświaty - poinformowała rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska.
rozwiń zwiń