X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Tysiące policjantów zadba o bezpieczeństwo na drogach. Ruszyła akcja "Znicz"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 12:04
Policja rozpoczęła akcję "Znicz". To jedna z największych akcji "drogówki". MSWiA w swoim komunikacie apeluje również, aby obywatele przestrzegali zasad bezpieczeństwa, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
Ruszyła akcja Znicz
Ruszyła akcja "Znicz"Foto: LUKASZ KACZANOWSKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

"W tym roku akcja »Znicz« rozpocznie się 31 października i potrwa do 3 listopada. Codziennie około 5 tysięcy funkcjonariuszy ruchu drogowego będzie patrolowało trasy w całej Polsce. W szczególności będą zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz sprawdzać stan trzeźwości kierujących pojazdami" - czytamy w komunikacje ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji.

Resort przypomina, że w okolicach cmentarzy należy się spodziewać zmiany organizacji ruchu.  Zapowiada, że pracownicy służb będą przypominać wszystkim członkom ruchu o właściwym zachowaniu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
powązki cmentarz free 663
Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich?

Kierowco, ostrożnie

Kierowcy pojazdów powinni być szczególnie wyczuleni na zmiany warunków atmosferycznych. MSWiA podkreśla, że pogoda w parze ze zwiększonym natężeniem ruchu może szczególnie utrudniać poruszanie się po drogach.

"Mgła i padający deszcz często ograniczają nam widoczność i wydłużają czas reakcji na zagrożenie na drodze. Dostosujmy więc prędkość do panujących warunków drogowych. Warto jechać wolniej, aby bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży" - czytamy w komunikacie.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Ostrożni powinni być także piesi. Przez jezdnię należy przechodzić w wyznaczonych do tego miejscach. "W porze wieczorowo-nocnej, poruszając się po drodze słabo oświetlonej, używajmy elementów odblaskowych. Odblaski sprawią, że będziemy bardziej widoczni dla kierowców poruszających się po drodze, a przez to bardziej bezpieczni" - apeluje ministerstwo.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
jesień miasto 1200 shutt.jpg
Pogoda na Wszystkich Świętych i długi weekend

Jak zapobiec włamaniu?

O zasadach bezpieczeństwa nie powinni zapominać wszyscy, którzy udają się na cmentarze. Koniecznie należy upewnić się, że wszystkie okna i drzwi w domu zostały zamknięte. Warto też zwrócić uwagę, czy nie pozostawiliśmy odkręconych kurków z wodą, włączonych urządzeń elektrycznych lub gazowych.

"W przypadku, gdy posiadamy alarm, pamiętajmy o jego uaktywnieniu. Nieoceniona może być pomoc zaufanego sąsiada, który zwróci uwagę na dom, czy mieszkanie w czasie naszej nieobecności" - pisze resort.

Bezpieczeństwo na cmentarzu

Odwiedzając groby bliskich, pamiętajmy o tym, że cmentarz to miejsce, w którym można napotkać ludzi, którzy czyhają na nasze mienie. Stąd apel, aby nie brać ze sobą większych kwot pieniędzy. "Dokumenty czy telefon komórkowy trzymajmy w wewnętrznej kieszeni ubrania. Szczególną czujność powinniśmy zachować podczas korzystania z komunikacji publicznej, zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu" - czytamy w komunikacie MSWiA.

msze, MSWiA

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wszystkich Świętych i Zaduszki z radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 20:10
1 listopada Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Wyraża w ten sposób wiarę w obcowanie świętych i przypomina wszystkim wiernym o powołaniu do świętości. Z kolei Dzień Zaduszny, obchodzony 2 listopada, jest dniem modlitw za wszystkich zmarłych - zwłaszcza za dusze odbywające pokutę w czyśćcu. Tego dnia Kościół Katolicki modli się w intencji ich zbawienia. Radiowa Jedynka zaprasza do wysłuchania wspomnień o osobach, których już z nami nie ma.
rozwiń zwiń