X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

MPWiK: są już gotowe stalowe odcinki w naprawianym kolektorze

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 20:59
- Zamontowano już 100 metrów każdej z nitek stalowych rurociągów w ramach naprawy kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" – poinformowało w czwartek MPWiK. Ponowne przesyłanie ścieków tunelem pod Wisłą przewidziano na połowę listopada.
Awaryjny rurociąg, który od niemal 50 dni przesyła ścieki do oczyszczalni Czajka
Awaryjny rurociąg, który od niemal 50 dni przesyła ścieki do oczyszczalni "Czajka"Foto: Piotr Molecki/East News
  • W oczyszczalni "Czajka" zainstalowano 100 m stalowych rurociagów
  • Rzecznik MPWiK dodała, że jeszcze "wykonywane są inne prace natury odtworzeniowej i remontowe, zabezpieczające i izolacyjne".

Rzecznik prasowa stołecznego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Marzena Wojewódzka wyjaśniła, że w ramach umowy na naprawę układu przesyłającego ścieki pod Wisłą z części lewobrzeżnej Warszawy do zakładu "Czajka" wykonawca zamontował już dwa nowe stalowe rurociągi o długości 100 m każdy.

1200_Czajka_East_News.jpg
Przetarg na rozbiórkę tymczasowych rurociągów już niebawem

W ramach naprawy kolektorów uszkodzone elementy miały zostać wymienione na stalowe rury właśnie na odcinku 100 m. Rzecznik dodała, że jeszcze "wykonywane są inne prace natury odtworzeniowej i remontowe, zabezpieczające i izolacyjne".

Terminowe naprawy

W ubiegły poniedziałek (28 października) MPWiK zapewniło, że naprawy w kolektorze są prowadzone zgodnie z harmonogramem, a inwestycja jest cały czas pod stałym nadzorem inwestorskim. Roboty są realizowane w trybie ciągłym 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - spawacze i montażyści pracują na zmiany.

1200_Czajka_ścieki_East_News.jpg
Kontrola w firmach utylizujących odpady z "Czajki". Są pierwsze nieprawidłowości

Rzecznik prasowy Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej (KZGW) Sergiusz Kieruzel wyjaśnił, że awaryjny "bypass" na moście pontonowym przez Wisłę będzie działał do 15 listopada 2019 roku. Dzięki awaryjnemu rurociągowi zbudowanemu przez Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie od 50 dni ścieki są przesyłane do oczyszczalni, a nie - jak wcześniej - wylewane do rzeki.

Każdy dzień działania rurociągów kosztuje Wody Polskie około 50 tys. zł. Zaprojektowanie i budowa dwóch ponad 1000-metrowych rurociągów, przy czym pracowało 500 osób, kosztowały około 35 mln zł netto. Kieruzel wskazał, że, dla porównania, naprawa rurociągu na odcinku 100 m prowadzona przez MPWiK ma kosztować około 30 mln zł.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Dworczyk o "Czajce": największa awaria w ostatnich latach nie tylko w kraju, ale i w regionie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 10:36
- Woda w Wiśle po awarii w "Czajce" jest monitorowana na bieżąco - mówił w TVP info szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że sytuacja się poprawia po tym, jak zablokowano zrzut nieczystości do wody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Awaria w oczyszczalni "Czajka". Wymieniono 80 metrów uszkodzonego rurociągu

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 19:01
W połowie listopada ścieki do warszawskiej oczyszczalni "Czajka" mają popłynąć naprawionymi kolektorami pod dnem Wisły. Trwa remont uszkodzonego fragmentu rurociągu. To stumetrowy odcinek, na którym wykonawca montuje stalowe rury. Zamontowano ponad 80 metrów każdej z dwóch nitek.
rozwiń zwiń