X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kard. Nycz: powołanie do świętości jest dla nas wszystkich. "Żyjemy wśród świętych"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 16:04
- Dzisiejsze święto przypomina nam wszystkim, że jesteśmy powołani do świętości - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w homilii, którą wygłosił w uroczystość Wszystkich Świętych w kościele św. Katarzyny w Warszawie.
Kard. Kazimierz Nycz
Kard. Kazimierz NyczFoto: PAP/Paweł Supernak

- Powołanie do świętości to nie tylko powołanie dla Jana Pawła, ojca Pio, matki Teresy z Kalkuty, to nie jest powołanie tylko dla kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacje będziemy przeżywać za 7-8 miesięcy w Warszawie, ale powołanie do świętości jest powołaniem dla nas wszystkich (…) nie tylko tych wyniesionych na ołtarze - powiedział kard. Nycz.

święci1200.jpg
"Śmierć nie jest końcem". Dziś uroczystość Wszystkich Świętych

Zaznaczył, że często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że "jesteśmy i żyjemy wśród świętych: to są nasze mamy, babcie, ojcowie, czasem nasi przełożeni w pracy, nauczyciele".

- Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny - dzień modlitwy za wszystkich zmarłych to dwa złączone ze sobą dni - powiedział metropolita warszawski. Te dni są związane w polskiej tradycji z "wyjściem procesyjnym, osobistym na cmentarze, tam gdzie są pogrzebani nasi bliscy" - dodał.

Warszawskie nekropolie

Wspomniał też o cmentarzach szczególnie ważnych dla wiernych w Warszawie takich jak Powązki, Cmentarz Północny czy cmentarz przy najstarszej parafii na terenie lewobrzeżnej Warszawy – św. Katarzyny na Służewie, gdzie dziś odprawiał mszę św. Zwrócił uwagę na to, że warto czasem przyjechać z bardzo daleka, aby stanąć nad grobem kogoś bliskiego i zastanowić się nad życiem, "zadać sobie pytanie: po co ja żyję" i "zobaczyć ostateczny cel swojego życia".

>>> ZOBACZ TAKŻE: Rzecznik Episkopatu: pokażmy modlitewną pamięć w internecie

W Dzień Zaduszny o godz. 18 kard. Kazimierz Nycz poprowadzi procesję żałobną do krypt archikatedry warszawskiej, gdzie będzie modlił się przy grobach zmarłych arcybiskupów i biskupów warszawskich. O godz. 19 odprawi mszę św. za zmarłych, podczas której artyści Polskiej Opery Królewskiej wykonają "Requiem" Wolfganga Amadeusza Mozarta.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Br. Szymon Janowski: Kościół głosi, że śmierć nie jest końcem

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 17:00
- Kościół w czasie pogrzebu głosi pozytywną wizję śmierci. Mówimy, że śmierć nie jest końcem. Jest początkiem życia w pełni. Opieramy się na doświadczeniu Chrystusa, który zmartwychwstał. Na tym opiera się cały Kościół i cała wiara chrześcijańska - powiedział w Polskim Radiu 24 kapucyn brat Szymon Janowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Franciszek: święci to osoby, które mocno stąpały po ziemi

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 13:00
- Dzisiejsza uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam, że wszyscy jesteśmy wezwani do świętości - powiedział w piątek papież Franciszek. Mówił wiernym, że w tych dniach krążą również "negatywne" przekazy na temat śmierci i zmarłych.
rozwiń zwiń