X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: doping jest formą kradzieży, ludzie chcą oglądać sport uczciwy

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 10:58
- Walka z dopingiem jest jak walka ze złodziejstwem, bo w istocie doping jest formą kradzieży sportowego wyniku, sukcesu - powiedział prezydent Andrzej Duda otwierając w Katowicach kongres Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).
Audio
  • Andrzej Duda mówił, że walka z dopingiem to walka o zdrowie i życie sportowców, a także o kulturę rozwoju sportowego przede wszystkim wśród najmłodszych (IAR)
  • Prezydent Andrzej Duda podczas inauguracyjnego przemówienia zwrócił uwagę, że doping jest formą złodziejstwa (IAR)
  • Prezydent Andrzej Duda otwierając kongres podkreślił, że niedozwolony doping w sporcie to formą złodziejstwa (IAR)
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Do czwartku specjaliści będą dyskutować w stolicy Górnego Śląska o walce z nieuczciwym wspomaganiem w sporcie, zostanie też zatwierdzony wybór Witolda Bańki na prezydenta WADA.

Czytaj więcej
witold bańka 1200.jpg
Witold Bańka rozpoczyna misję w WADA: walka o czysty sport ma sens

- Walka z dopingiem jest jak walka ze złodziejstwem, bo w istocie doping jest formą kradzieży sportowego wyniku, sukcesu. Jest formą podeptania czyjegoś wysiłku w sposób nieuczciwy, nierzetelny - podkreślił Duda.

"Ludzie chcą oglądać sport uczciwy"

WADA powstała w listopadzie 1999 roku jako niezależna fundacja pod przewodnictwem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Jej celem jest walka z niedozwolonym wspomaganiem w sporcie, m.in. poprzez opracowywanie i ustalanie przepisów oraz procedur antydopingowych. Poza tym m.in. publikuje listę substancji zakazanych i wydaje akredytacje dla krajowych laboratoriów antydopingowych.

- Jestem przekonany, że ludzie chcą oglądać sport uczciwy. Ludzie nie chcą patrzeć na sportowców, którzy sportowe wyniki zawdzięczają zatruwaniu organizmów, niszczeniu się. Później w ciszy umierają w 40. roku życia albo wcześniej. Nie o to chodzi w sporcie. Walka z dopingiem to także walka o zdrowie sportowców, o pewną kulturę rozwoju sportowego - zwrócił uwagę prezydent.

Minister sportu szefem WADA

W Katowicach zostanie zatwierdzona decyzja podjęta 14 maja w Montrealu, kiedy przedstawiciele rządów w Radzie Fundacji WADA wybrali Bańkę. Jego kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2020 roku. Na stanowisku zastąpi Craiga Reedie'ego, który funkcję tę pełni od 2014 roku jako reprezentant ruchu olimpijskiego.

- Cieszę się ogromnie z tego, że urząd ten obejmie mój kolega, jeden z najmłodszych ministrów sportu w moim kraju. Człowiek, który zna sport, bo na światowym poziomie brał w nim udział i rozumie, co to jest sportowa rywalizacja - podkreślił Duda. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Bańka: prezydenturę w WADA rozpocznę od odbudowy wizerunku tej agencji

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 17:35
- Kadencję na stanowisku prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej WADA rozpocznę w styczniu 2020 r. Zacznę od walki o to, żeby agencja była organizacją dużo bardziej przyjazną sportowcom, ale i efektywniejszą. Chodzi o odbudowanie jej wizerunku jako skutecznego nadzorcy polityki antydopingowej - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Witold Bańka, minister sportu i turystyki.
rozwiń zwiń