X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Oszustwa podatkowe i handel w Wólce Kosowskiej. Akcja CBŚP i KAS

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 09:24
Funkcjonariusze CBŚP i KAS zatrzymali siedem osób podejrzanych o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się m.in. oszustwami podatkowymi. Wysokość podatków, które nie trafiły do budżetu państwa, szacowana jest wstępnie na ponad 25 mln zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: KAS

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów oraz karno-skarbowych. Po postawieniu zarzutów, decyzją sądu cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane. Wobec trzech pozostałych prokurator nadzorujący śledztwo zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych, zakazu opuszczania kraju i poręczeń majątkowych.

Odzież i obuwie z Chin

Rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Warszawie Agnieszka Zabłocka-Konopka poinformowała, że grupa działała co najmniej od stycznia 2014 roku do lutego 2017 roku w Warszawie i innych miejscach na terenie województwa mazowieckiego oraz śląskiego, zajmując się sprowadzaniem z Chin i innych krajów azjatyckich odzieży, obuwia i sprzętu AGD; towary te były sprzedawane na terenie Polski – głównie w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej.

cbśp logotyp 1200 cbśp.jpg
Oszustwa paliwowe na wielką skalę. CBŚP zatrzymało pięć osób

Z ustaleń śledztwa wynika, że grupa dokonywała importu towarów z krajów azjatyckich na podstawie zupełnie innych dokumentów, niż te przedstawiane przy odprawie celnej na terenie UE, następnie towar na fakturach "opuszczał" teren RP, a faktycznie pozostawał w kraju.

Pozorna działalność

W procederze wykorzystywano pozorną działalność licznych podmiotów gospodarczych – w tym spółek z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibami na terenie całej Polski. - Z fikcyjnej dokumentacji sporządzanej dla potrzeb ujawnionego procederu dotyczącego zachowań określanych mianem oszustwa podatkowego wynikało, że sprowadzane towary miały być sprzedawane do Czech i Słowacji, co miało na celu obniżenie należności podatkowych z tytułu podatku od towarów i usług - dodała prokurator.

Wśród zatrzymanych osób są pełniący funkcje prezesów zarządów w spółkach związanych z tą grupą przestępczą, osoby zajmujące się ich księgowością, działalnością gospodarczą oraz sprawami majątkowymi.

cba-1200-cba.jpg
Wyłudzili 10 mln zł dotacji na budowę sieci Internet. Zarzuty dla kolejnych osób

Nawet 10 lat więzienia

Według wyliczeń śledczych, dotychczasowe uszczuplenia podatkowe wynikające z prawomocnych decyzji podatkowych oraz protokołów kontroli podatkowej przeprowadzonej w badanych podmiotach gospodarczych sięgają 25,6 mln zł. Przy zarzutach postawionych podejrzanym grozi im do 10 lat więzienia i grzywny.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi CBŚP w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie, w działaniach brali też udział funkcjonariusze KAS z województwa podlaskiego.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejne zatrzymania ws. wyłudzeń podatku VAT. Prezes firmy z zarzutami

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 10:45
Funkcjonariusze ABW zatrzymali prezesa firmy podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się uzyskiwaniem nienależnych zwrotów podatku VAT. Jak wynika z ustaleń śledczych, w wyniku działań przedsiębiorstwa między styczniem 2013 r. a czerwcem 2015 r. Skarb Państwa mógł stracić ok. 60 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Umorzyła 2,7 mln zł podatków. Skarbnik Lesznowoli zatrzymana przez CBA

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 10:43
Urzędniczka została doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszała zarzuty karne. Według ustaleń śledczych skarbnik przekroczyła uprawnienia, ponieważ niezasadnie umarzała należności podatkowe. W tej sprawie Biuro zatrzymało już wójt tej gminy. 
rozwiń zwiń