more_horiz
Wiadomości

Do USA bez wiz od 11 listopada. Rzecznik rządu: to sukces polskiej polityki

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 14:37
- To wspólne działania promocyjne i organizacyjne MSZ oraz ambasady USA doprowadziły do tego wskaźnika wizowego - tak informację o wprowadzeniu ruchu bezwizowego do USA od 11 listopada skomentował rzecznik rządu Piotr Müller.
Audio
  • Polska oficjalnie została włączona do amerykańskiego programu ruchu bezwizowego. Relacja Agaty Król (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/phoelixDE

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że w Waszyngtonie ogłoszono oficjalny komunikat o tym, że Polska została przyjęta do ruchu bezwizowego. Jak dodał, od 11 listopada 2019 r. będzie możliwe bezwizowe podróżowanie przez Polaków do USA na okres 90 dni w celach turystycznych i biznesowych.

statua wolności USA Nowy Jork Stany Zjednoczone panorama free pixabay 1200.jpg
Od 11 listopada Polacy polecą do USA bez wiz

- To jest dowód na skuteczną politykę zagraniczną Polski, w tym prezydenta Andrzeja Dudy, który prowadzi działania na rzecz dobrych relacji polsko-amerykańskich, jak również skutecznych zabiegów rządu - powiedział rzecznik rządu.

Wola polityczna i dobre relacje z USA

Piotr Müller ocenił, że zniesienie wiz to także efekty wspólnych działań polskiego rządu z ambasadą USA, aby spełnić przez Polskę kryteria wizowe. - To wspólne działania promocyjne i organizacyjne MSZ oraz ambasady USA doprowadziły do tego wskaźnika wizowego - podkreślił. - Drugim elementem była z pewnością kwestia woli politycznej i dobrych relacji z USA, czyli tego, co realizował prezydent Andrzej Duda - dodał Müller.

duda 1200 pap.jpg
Prezydent: mamy to szczęście, że interesy USA i Polski się zbiegają

Informacje przedstawione przez prezydenta Andrzeja Dudę potwierdził również amerykański resort bezpieczeństwa. "Dołączenie Polski do programu ruchu bezwizowego to dowód specjalnych relacji, które istnieją między naszymi państwami oraz trwającej przyjaźni i bliskiej współpracy dotyczącej wspólnych priorytetów bezpieczeństwa - ogłosił w komunikacie pełniący obowiązki szefa resortu bezpieczeństwa USA Kevin K. McAleenan.

pb

Zobacz także

Zobacz także