X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kradzieże i przemyt samochodów. Dziewięć osób zatrzymanych

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 10:52
Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku rozbił gang, który w Szwecji zajmował się kradzieżą samochodów, a potem sprowadzał je do Polski w celu sprzedaży. Funkcjonariusze polskich i szwedzkich służb w poniedziałek zatrzymali dziewięć osób - siedem w Polsce i dwie w Szwecji.
Audio
  • Ewa Bialik o rozbiciu gangu, który w Szwecji zajmował się kradzieżą samochodów, a potem sprowadzał je na sprzedaż do Polski (IAR)
Funkcjonariusze polskich i szwedzkich służb w poniedziałek zatrzymali dziewięć osób w związku z przemytem i kradzieżami samochodów
Funkcjonariusze polskich i szwedzkich służb w poniedziałek zatrzymali dziewięć osób w związku z przemytem i kradzieżami samochodówFoto: Straż Graniczna

Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej powiedziała, że złodzieje zatrzymani w Polsce usłyszeli już zarzuty. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W toku postępowania prokuratorzy ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza zajmowała się kradzieżą samochodów znacznej wartości w Szwecji - głównie marek Mazda i Toyota.

1200_Sabri_B_PAP.jpg
Korupcja w stołecznych urzędach? Sabri B. miał latami dokumentować swoją działalność

Członkowie grupy transportowali te samochody do Polski, podrabiali i przerabiali numery identyfikacyjne, legalizowali na podstawie fałszywych dokumentów, a następnie sprzedawali pojazdy.

- Tym osobom prokuratorzy przedstawili zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży z włamaniem oraz przerabiania numerów identyfikacyjnych pojazdów. Zarzuty dotyczą kilkudziesięciu pojazdów o łącznej wartości 1,2 miliona złotych - wyjaśniła rzecznik.

Współpraca polskich i szwedzkich prokuratur

Pięć osób zatrzymanych w Polsce zostało tymczasowo aresztowanych. Dwie objęto dozorem policji, zakazem opuszczania kraju oraz zakazem kontaktowania się ze współpodejrzanymi. Ponadto wobec jednego z podejrzanych zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 15 tysięcy złotych.

Podejrzani zatrzymani w Szwecji byli poszukiwani Europejskimi Nakazami Aresztowania. Po doprowadzeniu do prokuratury zatrzymani usłyszą zarzuty. Ustalenie kręgu osób, które uczestniczyły w gangu, możliwe było dzięki współpracy polskich i szwedzkich prokuratur. 

Śledztwo prowadzone przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak