X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Decyzje administracyjne b. burmistrza Włoch pod lupą radnych stolicy

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 16:02
Komisja rewizyjna warszawskiej rady miasta sprawdzi decyzje administracyjne zatrzymanego przez CBA byłego burmistrza Włoch Artura W. W szczególności chodzi o decyzje dotyczące warunków zabudowy. Rada miasta przyjęła projekt uchwały jednomyślnie.
Posiedzenie Rady m.st. Warszawy w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki
Posiedzenie Rady m.st. Warszawy w stołecznym Pałacu Kultury i NaukiFoto: PAP/Paweł Supernak

- Komisja sprawdzi zasady i procedury przeciwdziałające korupcji obowiązujące w mieście - mówił Jarosław Szostakowski, szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. - Chcemy, żeby zostało przez nią sprawdzone na ile te procedury są skuteczne i realnie przeciwdziałają korupcji. W tej chwili mamy pierwszy zarzut dotyczący tak wysokiego urzędnika miejskiego, chcemy, żeby komisja sprawdziła co nie zadziałało - mówił szef klubu radnych KO.

Czytaj więcej
artur w 1200 pap.jpg
Po łapówkę miał pojechać służbowym autem. Nowe fakty ws. burmistrza Włoch

Na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości zakres działań komisji został poszerzony. - Chodzi o to, żeby szczególnie dokładnie przyjrzeć się działaniom zatrzymanego przez CBA byłego samorządowca w dzielnicach, w których był członkiem zarządu, oraz jego działalności w innych dzielnicach - mówił Wiktor Klimiuk radny PiS-u.

38 proc. powierzchni zaplanowanej

Komisja rewizyjna sprawdzi w jaki sposób były wydawane decyzje o warunkach zabudowy na terenach nieobjętych planem zagospodarowania przestrzennego. Z danych dostępnych na stronie miasta wynika, że plan zagospodarowania obowiązuje na 38 procentach powierzchni stolicy. Tam gdzie nie ma takiego planu decyzję o warunkach zabudowy dla konkretnych miejsc wydaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

Były burmistrz warszawskiej dzielnicy Włochy, Artur W. został zatrzymany przez CBA 29 października. Mężczyzna miał przyjąć 200 tysięcy złotych łapówki od również zatrzymanego dewelopera w zamian za wydawanie decyzji dotyczących warunków zabudowy. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rada Warszawy jednogłośnie za kontrolą procedur antykorupcyjnych w mieście

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 13:42
Komisja rewizyjna skontroluje procedury i systemy antykorupcyjne w Warszawie, a także działania związane m.in. z wydawaniem decyzji o warunkach zabudowy przez odwołanego już burmistrza Włoch Artura W. - zdecydowali w czwartek warszawscy radni.
rozwiń zwiń