X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Powołanie rządu i expose premiera. Znamy prawdopodobny termin

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 10:31
 - W czwartek prezydent desygnuje Mateusza Morawieckiego na premiera, w piątek powoła Radę Ministrów, a we wtorek szef rządu wygłosi expose - wynika z nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do kierownictwa PiS.
Premier Mateusz Morawiecki podczas 1. posiedzenia Sejmu IX kadencji
Premier Mateusz Morawiecki podczas 1. posiedzenia Sejmu IX kadencjiFoto: Piotr Molecki/East News

Źródło, na które powołuje się PAP podkreśliło, że oficjalnie terminy desygnowania Mateusza Morawieckiego na premiera oraz powołania rządu pojawią się dopiero wówczas, gdy ogłosi je prezydent.

premier-duda-1200-pap.jpg
Nowy rząd. Konsultacje z udziałem prezydenta, premiera i szefa PiS

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował natomiast, że w środę wieczorem odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie nowego rządu z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.

Źródło PAP zaznaczyło, że podczas spotkania prezes PiS - jako lider partii, która wygrała wybory -  formalnie zgłosi Mateusza Morawieckiego jako kandydata na premiera. Samo spotkanie - jak dodało źródło - będzie miało charakter wyłącznie techniczny i konsultacyjny.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Andrzej Duda: proszę, żeby język debaty nie był radykalny, ale był językiem szacunku

Z kolei szef KPRM Michał Dworczyk poinformował dziś, że najprawdopodobniej w pierwszej połowie przyszłego tygodnia Mateusz Morawiecki wygłosi expose. Dworczyk powiedział, że jest dwóch najbardziej prawdopodobnych kandydatów na ministra sportu, ale premier podejmie i ogłosi decyzję w stosownym czasie.

Nazwisko prawdopodobnie w piątek

Mateusz Morawiecki przedstawił skład swojego nowego gabinetu. W skład rząd wejdą szefowie 20 resortów. Powstaną nowe ministerstwa, w tym resort nadzoru właścicielskiego, resort zarządzania funduszami i resort klimatu. Zlikwidowane zostanie natomiast Ministerstwo Energii. Jedynym resortem, którego obsady nie przedstawił premier, było Ministerstwo Sportu.

EN_sejm-1200.jpg
Sejm IX kadencji. Posłowie wybrali marszałka i wicemarszałków

Zdaniem źródła PAP, obecnie rozpatrywany jest tylko jeden kandydat na szefa resortu sportu, a nazwisko kandydata zostanie zaprezentowane prawdopodobnie dopiero w piątek, podczas powołania Rady Ministrów.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Paweł Lisiecki: jest nadzieja, że prace Sejmu będą wyglądały inaczej

We wtorek Mateusz Morawiecki złożył na ręce prezydenta Andrzeja Dudy dymisję swojego rządu. Do czasu powołania nowego rządu prezydent powierzył Morawieckiemu misję kierowania tymczasowym rządem.

Zgodnie z konstytucją, po przyjęciu dymisji prezydent ma 14 dni na powołanie nowego premiera, jego rządu i przyjęcie przysięgi przez nową Radę Ministrów. Najpóźniej 14 dni po powołaniu Rady Ministrów nowy premier przedstawia program działania rządu (wygłasza expose) i składa wniosek o wotum zaufania dla rządu, którego udziela Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polska zobowiązuje". Premier podziękował ministrom za ciężką pracę

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 11:40
- Ostatnie 4 lata, można powiedzieć, były takimi latami walki, o prawdę historyczną, o lepszą, bardziej sprawiedliwą gospodarkę, walki o sprawiedliwy system podatkowy - mówił w środę przed rozpoczęciem ostatniego posiedzenia rządu tej kadencji premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Müller: wkrótce zostanie ogłoszony skład nowego rządu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 16:00
- Po zakończeniu posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości zostanie ogłoszona struktura oraz skład nowego rządu Mateusza Morawieckiego – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, ogłoszenie kandydatów na ministrów odbędzie się wieczorem w siedzibie PiS na ul. Nowogrodzkiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Expose premiera Mateusza Morawieckiego. Waldemar Paruch zdradza możliwe daty

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 12:15
- 19 listopada to byłby taki termin najszybszy z możliwych - powiedział szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych prof. Waldemar Paruch pytany w RMF FM , kiedy można spodziewać się wygłoszenia w Sejmie expose przez premiera Mateusza Morawieckiego.
rozwiń zwiń