X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pierwsza dama: na niepełnosprawnych należy patrzeć przez pryzmat ich możliwości

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 17:15
Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody laureatom XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych". W uroczystej gali wzięła udział małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. - Dzięki takim przedsięwzięciom osoby z niepełnosprawnościami mogą uwierzyć we własne siły - mówiła pierwsza dama.
Audio
  • Zakończyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych" (Elżbieta Łukowska/IAR)
  • Prezes PFRON Marlena Maląg: chcemy pokazywać mocne strony i uczyć się od osób niepełnosprawnych (IAR)
  • Nagrodzona w malarstwo i witraż jest Marianna Pawłowska z SDŚ Sami Swoi z Łodzi opowiada o pracy "Przejażdżka słoniem" (IAR)
Agata Kornhauser-Duda
Agata Kornhauser-DudaFoto: PAP/Rafał Guz

W konkursie nagrody o łącznej wartości blisko 90 tys. zł otrzymali uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy i niepełnosprawni mieszkańcy domów pomocy społecznej. Przyznano jej w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz fotografia. Najlepsze prace oceniła komisja konkursowa. W jej skład weszli znani artyści plastycy, historycy sztuki i etnografowie.

maląg zmiana.jpg
Marlena Maląg: wychodzimy naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były "Podróże moich marzeń".

Postrzeganie przez pryzmat możliwości

Podczas gali Agata Kornhauser-Duda, która objęła wydarzenie honorowym patronatem, podkreśliła, że bardzo ceni "wszystkie inicjatywy i przedsięwzięcia, które z jednej strony promują aktywizację osób z niepełnosprawnościami, a z drugiej ukazują też niezwykły potencjał, jaki w tych osobach drzemie". - Nie mam co do tego wątpliwości, że ten konkurs wspaniale realizuje te cele – dodała.

- Dziękuję za dokładanie starań, by uświadamiać społeczeństwo, że osoby z niepełnosprawnościami powinny być postrzegane nie przez pryzmat swoich ograniczeń, ale przez pryzmat swoich możliwości – powiedziała pierwsza dama. Jednocześnie poprosiła uczestników konkursu, by wierzyli w siebie, bo mają "niezwykłą siłę, której tylko trzeba zaufać".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Już ponad 450 tys. wniosków o świadczenie dla osób niesamodzielnych

- Nie mam co do tego wątpliwości, że dzięki takim przedsięwzięciom jak ten konkurs, osoby z niepełnosprawnościami mogą uwierzyć we własne siły, mogą podnieść swoją samoocenę, a przede wszystkim mogą wzbudzić w sobie motywację do przełamywania barier i po prostu do działania – podkreśliła Agata Kornhauser-Duda.

Największy w Polsce przegląd dorobku

"Sztuka osób niepełnosprawnych" to największy w Polsce przegląd dorobku artystycznego placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych. Konkurs od 2003 r. promuje i nagradza twórczość osób z niepełnosprawnościami. Organizatorem konkursu jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Do tegorocznej edycji konkursu do wojewódzkich oddziałów PFRON zgłoszono 1883 prace.

Konkurs "Sztuka osób niepełnosprawnych" przyczynia się do propagowania arteterapii jako formy rehabilitacji oraz uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i kulturalnym. Jego celem jest rozwój osobisty niepełnosprawnych i przezwyciężanie ich izolacji społecznej, a ponadto zwrócenie uwagi szerszej opinii publicznej na walory artystyczne sztuki osób niepełnosprawnych.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsza dama: pracujący niepełnosprawni w niczym nie ustępują pełnosprawnym

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 18:01
- Laureaci tego wyjątkowego konkursu nagradzani są za upór, niezłomność i ciągłe udowadnianie, że pracujący niepełnosprawni w niczym nie ustępują pełnosprawnym - powiedziała podczas gali "Lodołamacze" małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: nagroda Lodołamaczy wyznacza nowy styl pracy, uwzględniający wrażliwość społeczną

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 18:33
"Naszym wspólnym pragnieniem jest, by wszyscy obywatele naszego kraju czuli, że mają równe prawa, dostęp do pracy i wsparcia instytucji państwa" - podkreślił premier Mateusz Morawiecki, w liście do uczestników gali finałowej konkursu Lodołamacze.
rozwiń zwiń