X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: rolnictwo to nasza marka eksportowa

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 19:50
- Nasz główny cel to by dopłaty dla polskich rolników sięgnęły przynajmniej średniej w UE - mówił w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Proszowic (Małopolskie).
Audio
Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Proszowic
Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami ProszowicFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

duda pap 1200.jpg
Andrzej Duda: polska wieś staje się wizytówką Rzeczpospolitej

Podczas wystąpienia prezydent Duda nawiązywał do tematyki rolnictwa wskazując, że dzisiaj dzięki trudowi polskich rolników, rolnictwo jest "ogromnym segmentem polskiej gospodarki". - Daje ogromny wkład w polskie PKB, jest naszą marką eksportową, ale przede wszystkim to właśnie polscy rolnicy dzięki swojej pracy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe - mówił prezydent.Odniósł się też do nowej obsady stanowisk w UE i tego, że Polsce przypadła teka komisarza ds. rolnictwa, którą będzie pełnił Janusz Wojciechowski.

Jak mówił prezydent, kiedy przed decyzjami dotyczącymi obsady stanowisk w instytucjach unijnych dyskutował z premierem Mateuszem Morawieckim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, o który dział się ubiegać w KE "jedno było pewne, że chcemy dla Polski działu, który rzeczywiście się liczy, który jest ważny, decyduje o rozwoju, który ma istotne znaczenie w skali ogólnoeuropejskiej".

"Postawmy na rolnictwo"

- Myśleliśmy o energetyce, o różnych innych elementach, ale wtedy pojawiła się ta myśl: rolnictwo, postawmy na rolnictwo, ono jest tak dynamiczne w ostatnim czasie - dodał.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Prezydent: wierzę, że nowy rząd będzie kontynuował dobre zmiany

Odnosząc się do osoby Wojciechowskiego prezydent stwierdził, że jest on najlepszym w Polsce fachowcem do spraw rolnictwa. - Janusz jest wielkim patriotą i doskonale rozumie problemy polskich rolników - mówił Andrzej Duda.

- Kiedy się spotkaliśmy powiedział do mnie tak: jedna rzecz jest najważniejsza i o tą najważniejszą rzecz musimy walczyć, po to żeby dopłaty dla polskich rolników sięgnęły przynajmniej średniej w Unii Europejskiej. To jest nasz główny, zasadniczy cel - oświadczył prezydent. 

"Frekwencja w wyborach pokazuje, że demokracja działa"

Prezydent powtórzył swoje słowa z wystąpienia sejmowego i podziękował podczas spotkania z mieszkańcami Proszowic za udział w wyborach do PE i parlamentarnych w Polsce.

Podkreślił, że zarówno ponad 40 proc. frekwencji w wyborach do PE i 62 proc. w wyborach parlamentarnych to wielki sukces. - To jest dla mnie znak, że dojrzewamy do demokracji. To jest dla mnie znak, że Polacy rozumieją, że decydują o swoim losie poprzez głosowanie w wyborach, że w zależności od tego kogo wybiorą, taką będą mieli Polskę - mówił.

- To jest właśnie sedno i istota demokracji - dodał. Przypomniał, że jak startował w 2014 roku do Parlamentu Europejskiego z tego właśnie okręgu, frekwencja była wtedy tylko 23-procentowa. - Pytali się nas koledzy z innych krajów, jaka u was jest frekwencja? No, 23 procent. Patrzyli na nas: to marnie - relacjonował Andrzej Duda.

- Nie ma się wtedy tej legitymacji, jak jest prawie 50 procent, to ta legitymacja jest - zaznaczył. Wybory "to był piękny pokaz obywatelskości, piękny pokaz tego, że demokracja w Polsce działa, że obywatele ją rozumieją i że jest ona szanowana".

- Jestem państwu ogromnie wdzięczny za te gremialne pójście do urn - mówił Andrzej Duda. - I oczywiście proszę o jeszcze, wszystkie następne wybory, te prezydenckie, samorządowe i następne parlamentarne - apelował.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda: polska wieś staje się wizytówką Rzeczpospolitej

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:00
- Polska wieś jest czysta, schludna, zadbana, staje się wizytówką Rzeczpospolitej - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda podczas odbywającej się w Belwederze uroczystości związanej z zakończeniem XVII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: polskie rolnictwo ma ogromne znaczenie, również państwowotwórcze

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 11:50
- Rolnictwo to ogromny segment polskiej gospodarki, ale chodzi w nim również o względy tożsamościowe, kulturowe. Rolnictwo polskie, polska wieś, polscy rolnicy mają ogromne znaczenie, również państwowotwórcze - powiedział prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: 500+ to ogromny zastrzyk finansowy dla polskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 16:26
W czasie Dożynek Prezydenckich w Spale prezydent Andrzej Duda mówił, że "program 500+ to ogromny zastrzyk finansowy dla polskiej wsi, większy niż unijne dopłaty bezpośrednie". - Rolnik musi być pewny, że nawet jeśli dotknie go klęska żywiołowa, nieszczęście, to nie zostanie sam - dodał Andrzej Duda, mówiąc o odszkodowaniach za tegoroczną suszę.
rozwiń zwiń