X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Sprawa Sławomira Neumanna. Decyzja sądu ws. tajemnicy adwokackiej

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 19:31
Warszawski sąd okręgowy nie zwolnił z obowiązku zachowania tajemnicy adwokackiej byłej pełnomocnik Sensor Cliniq Pauliny Kieszkowskiej-Knapik - dowiedziała się PAP w sekcji prasowej tego sądu. Ma to związek ze śledztwem, w którym zarzuty usłyszał Sławomir Neumann.
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: twitter.com/SlawekNeumann

O zwolnienie prawniczki z tajemnicy zawodowej wnioskowała na początku listopada jeleniogórska prokuratura okręgowa w związku ze śledztwem ws. nieprawidłowości przy kontraktowaniu usług medycznych z zakresu okulistyki w mazowieckim NFZ w 2013 r.

Prokuratura w grudniu ub.r. postawiła w tym postępowaniu zarzuty przekroczenia uprawnień m.in. Sławomirowi Neumannowi, który w momencie popełnienia czynu był wiceministrem zdrowia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
neumann pap 1200.jpg
Śledztwo wobec S. Neumanna. Wniosek o zwolnienie adwokat z tajemnicy

Prokuratura: były naciski na NFZ

Zdaniem prokuratury, Neumann miał naciskać na dyrektora mazowieckiego NFZ, aby ten podpisał umowę z jedną z warszawskich klinik okulistycznych leczących zaćmę - Sensor Cliniq. Wcześniej NFZ wypowiedział tej klinice kontrakt, bo miała ona pobierać od pacjentów opłaty za świadczenia, które był refundowane.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Co obciąża Sławomira Neumanna? Szef klubu Platformy Obywatelskiej z zarzutami

Jak informowała w ub.r. prokuratura w związku z tym procederem prywatny podmiot osiągnął korzyść majątkową w wysokości 13,5 mln zł. Neumann nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Odwołana prezes

Prokuratura Krajowa podała w ub.r. w komunikacie, że prezes NFZ, która odmawiała podpisania nowego kontraktu z lecznicą, została w grudniu 2013 roku odwołana ze stanowiska.

"Naciskom wiceministra Neumanna uległ Adam T., który jako dyrektor Mazowieckiego Oddziału NFZ, wbrew przepisom zawarł 31 grudnia 2013 roku z warszawską kliniką aneks do umowy o świadczeniu opieki zdrowotnej w zakresie okulistyki. Aneks został zawarty z datą wsteczną - od 21 grudnia 2013 roku, gdy dobiegała końca wypowiedziana umowa. Przedłużał do końca 2014 roku okres obowiązywania kontraktu" - informowała PK.

Zarzuty w tym śledztwie postawiono wcześniej Adamowi T.

Czytaj więcej
Facebook Sławomir Neumann 1200.jpg
"Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują". Kompromitujące nagrania Sławomira Neumanna

Zawiadomienie o łapówce

W 2014 r. do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło anonimowe zawiadomienie, że ówczesny wiceminister zdrowia Sławomir Neumann przyjął 50 tys. zł łapówki od prezesa centrum medycznego. Informator sugerował, że w zamian Neumann miał wpływać w NFZ na decyzje, które będą korzystne dla tej placówki medycznej przy kontraktowaniu usług na leczenie okulistyczne.

To postępowanie Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła w grudniu 2014 r. Po przeanalizowaniu akt sprawy prokurator okręgowy w Jeleniej Górze zdecydował o ponownym podjęciu śledztwa w tej sprawie. Neumann uznał to za działanie "absolutnie polityczne", zaznaczając że wcześniej prokuratura umorzyła śledztwo, po tym, gdy przez rok badała sprawę, sprawdzała jego "maile, smsy, billingi, rozmowy, rachunki i stwierdziła, że nie ma nic".

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sławomir Neumann: w Koalicji Obywatelskiej potrzebne są szybkie prawybory

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 10:23
- Prawybory na prezydenta w KO powinny być ogłoszone teraz i musiałyby się zakończyć około 20 grudnia, bo na święta mamy obowiązek przedstawić Polakom najlepszego kandydata - oświadczył poseł PO-KO Sławomir Neumann. Według niego PSL i lewica przedstawią własnych kandydatów.
rozwiń zwiń