X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda deklasuje rywali. Nowy sondaż prezydencki

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 17:30
W nadchodzących wyborach prezydenckich Andrzej Duda może liczyć na 43,8 proc. poparcia. Małgorzata Kidawa-Błońska, która zajęła drugie miejsce zdobyła zaledwie 21,8 proc. - wynika z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski.
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Brojcach (woj. zachodniopomorskie), gdzie spotkał się z mieszkańcami powiatu gryfickiego
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Brojcach (woj. zachodniopomorskie), gdzie spotkał się z mieszkańcami powiatu gryfickiegoFoto: PAP/Marcin Bielecki
  • Urzędujący prezydent może liczyć na 43,8 proc. poparcia
  • Wicemarszałek Sejmu uplasowała się na drugim miejscu
  • Pozostali kandydaci nie przekraczają granicy 10 proc.
1200_PiS_PAP.jpg
Nowy sondaż: PiS największym wygranym wyborów, KO w tyle

Reszta kandydatów pozostaje daleko w tyle. Na trzecim miejscu (z wynikiem 9,5 proc.) znalazł się Adrian Zandberg, a tuż za nim Władysław Kosiniak-Kamysz (8,3 proc.).

Na końcu stawki uplasowali się odpowiednio Krzysztof Bosak (4 proc.) oraz Szymon Hołownia (3,7 proc.). 6,1 proc. nie potrafiło wskazać kandydata, odpowiedź "żaden z powyższych" wybrało 2,9 proc. ankietowanych.

"Kobiety i mężczyźni częściej wskazują na Andrzeja Dudę"

Jak informuje Wirtualna Polska "zarówno kobiety, jak i mężczyźni częściej wskazują na Andrzeja Dudę". Wśród kobiet na drugim miejscu zdecydowanie plasuje się Małgorzata Kidawa-Błońska (28 proc. względem 48 proc. urzędującego prezydenta).

Duda1200.jpg
Sondaż: Andrzej Duda zdecydowanym faworytem I tury wyborów prezydenckich

Natomiast u mężczyzn wicemarszałek Sejmu (16 proc. względem 40 proc. Dudy) mocno zagrażają inni kandydaci - Władysław Kosiniak-Kamysz (12 proc.) oraz Adrian Zandberg (10 proc.).

Czarny koń wyborów

Małgorzata Kidawa-Błońska ma również powody do obaw względem Adriana Zandberga. Polityk Lewicy osiągnął najlepszy wynik w dużych miastach, co może poważnie namieszać w ostatecznym rozrachunku.

Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 22 listopada na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1100 osób metodą telefonicznych standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

wp.pl/pb

Czytaj także

Sondaż prezydencki: M. Kidawa-Błońska i R. Trzaskowski wyraźnie przegrywają z A. Dudą

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 06:52
Po ok. 28 proc. - tyle głosów w I turze wyborów prezydenckich otrzymaliby dziś zarówno Małgorzata Kidawa-Błońska, jak i Rafał Trzaskowski. Oboje wyraźnie przegrywają z Andrzejem Dudą i równie wyraźnie pokonują trzeciego w stawce Władysława Kosiniaka-Kamysza - wynika z sondażu IBRiS "Dziennika Gazety Prawnej" i radia RMF FM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: PiS zdecydowanie przed KO. Powyborczy wzrost poparcia

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 17:18
Miesiąc po wyborach parlamentarnych poparcie dla głównych sił politycznych pozostaje stabilne. Niezmiennie najwięcej zwolenników ma Prawo i Sprawiedliwość, które popiera 46 proc. respondentów - wynika z sondażu CBOS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: Polacy chcą, żeby opozycja lepiej współpracowała z rządem

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 09:27
Polacy oczekują lepszej współpracy opozycji z rządem - wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Zdaniem ponad jednej trzeciej respondentów w rozpoczynającej się kadencji opozycja bardziej współpracowała z rządem niż w poprzedniej. Tylko 12 proc. badanych opowiedziało się za zaostrzeniem relacji z władzą.
rozwiń zwiń