X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Krzysztof Lipiec: w kwietniu 2020 roku może zostać wypłacona 13. emerytura

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 11:35
– Budżet jest w dobrej kondycji, państwo polskie stać na wypełnienie zobowiązań, które zostały przedstawione społeczeństwu. Jest np. szansa na to, że nastąpi przyspieszenie w wypłacie 13. emerytury w porównaniu do obecnego roku – powiedział Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 26.11.19 Krzysztof Lipiec: możliwe przyspieszenie wypłaty "13" emerytury.
Krzysztof Lipiec
Krzysztof LipiecFoto: PR24

Poseł PiS zaznaczył, że przy właściwej polityce fiskalnej i odpowiednim rozkładzie ciężarów budżetowych rząd poradzi sobie z wprowadzeniem dobrego budżetu na przyszły rok, co jednocześnie nie przeszkodzi w realizacji złożonych obietnic wyborczych.

Maria Koc 663.jpg
Maria Koc: 30-krotność składki ZUS powinna być w umowie koalicyjnej

 Budżet jest w dobrej kondycji, państwo polskie stać na wypełnienie zobowiązań, które zostały przedstawione społeczeństwu. Jest np. szansa na to, że nastąpi przyspieszenie w wypłacie "13" emerytury w porównaniu do obecnego roku, gdy nastąpiło to w maju. W przyszłym roku może do tego dojść już w kwietniu. Na pewno nie ma zagrożenia dla wypłacenia tego świadczenia – wskazał Krzysztof Lipiec. 

Dalsze prace nad 30-krotnością

Krzysztof Lipiec na antenie Polskiego Radia 24 odniósł się również do tematu, który jeszcze kilka dni temu budził gorące dyskusje w przestrzeni publicznej. Rząd Zjednoczonej Prawicy zdecydował ostatecznie o wycofaniu projektu posłów PiS dotyczącego zniesienia 30-krotności składek na ZUS. Rozmówca Michała Rachonia zaznaczył, że mimo tego nie oznacza to zakończenia prac nad tym rozwiązaniem.

– Nie jest to sprawa priorytetowa dla pierwszych rozstrzygnięć w parlamencie. Jednak będzie ona jeszcze dopracowywana w ramach naszego obozu politycznego i mam nadzieję, że uzgodnimy jednolite stanowisko. Środki z tego tytułu, w wysokości ok. 5 mld zł, miały zasilić fundusz ubezpieczeń społecznych. Byłoby to dobrym rozwiązaniem dla budżetu. Uszczerbek spowodowany niewprowadzeniem 30-krotności poskutkuje tym, że tak jak w poprzednich latach, będzie trzeba dotować wspomniany fundusz z zasobów budżetowych – wskazał.

7x24-1200.jpg
Joanna Lichocka: opozycja robi wielką awanturę, żeby jej wyborcy nie usłyszeli oferty PiS

Dbałość o stan finansów publicznych

Zdaniem Krzysztofa Lipca, jeśli budżet będzie miał deficyt, to na pewno nie taki, jak w ubiegłych latach. Dodał, że może on wynieść 5-6 mld zł, co i tak byłoby najlepszym wynikiem w historii.

– Mam nadzieję, że budżet będzie zbilansowany. Bardzo nam na tym zależy, bo jest to wysłanie bardzo wyraźnego sygnału o dbałości o stan finansów publicznych. Za czasów naszych poprzedników, gdy trwała debata budżetowa, mówiono o tzw. polityce cięć. Nie przypominam sobie, by za rządów PiS od 2015 roku mówiono o czymś podobnym. Czyniono raczej wiele, żeby zadbać o dochody budżetu państwa  dodał polityk. 

Z Krzysztofem Lipcem rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 26.11.2019

Godzina emisji: 9.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

M. Horała: wycofaliśmy się z 30-krotności ZUS, bo nie było porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 08:05
- Projekt ustawy znoszącej limit 30-krotności składki ZUS wzbudził wiele kontrowersji wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy. Zanosiło się, że nie będzie porozumienia, dlatego wycofaliśmy się z tego pomysłu - powiedział w radiowej Jedynce Marcin Horała, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Lichocka: Lewica ściga się z PO na to, kto jest bardziej anty-PiS

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 09:05
- Lewica weszła w koleiny totalnej opozycji - powiedziała w radiowej Jedynce Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości. - Parlament powinien być miejscem debaty i pracy merytorycznej również między rządzącymi a opozycją - dodała.
rozwiń zwiń