X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: nawet najostrzejsze spory nie wykluczają współpracy

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 06:17
"W tej chwili widać, że inne partie parlamentarne rezygnują z przynależności do opozycji totalnej, chociaż jeszcze zupełnie niedawno się z nią utożsamiały, łącząc się z PO i Nowoczesną w Koalicję Europejską" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska".
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław KaczyńskiFoto: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
  • Prezes PiS w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska" zaapelował do opozycji o współpracę
  • Przekazał, że sprawa wyboru posłanki Magdaleny Biejat na stanowisko szefowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny wkrótce zostanie rozwiązana
  • Odniósł się do ataków opozycji na Stanisława Piotrowicza, który zasiądzie w TK. Zdaniem prezesa PiS, jest on atakowany, ponieważ przeprowadzał reformę sądownictwa

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że nawet najostrzejsze spory nie wykluczają współpracy. W pierwszym powyborczym wywiadzie lider Prawa i Sprawiedliwości zaapelował do opozycji, by przestała być totalna.

premier-1200-pap.jpg
Premier: będziemy wspierać w rozwoju najmniejszych przedsiębiorców

Prezes PiS zapowiedział konsekwentną kontynuację polityki swojej partii niezależnie od postawy opozycji. "Trzeba być optymistą" - podkreślił.

"W polityce zdarzają się różne zwroty akcji"

Jarosław Kaczyński stwierdził też, że sprawa wyboru posłanki Magdaleny Biejat, posłanki SLD, na stanowisko przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny wkrótce zostanie rozwiązana.

[CZYTAJ TAKŻE] >>> Radosław Fogiel o Magdalenie Biejat: potrafimy przyznać się do błędu

"Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale tak jak w życiu, także w polityce zdarzają się różne zwroty akcji" - powiedział prezes PiS.

"Chcę wszystkich uspokoić: dla nas sprawy rodziny są najważniejsze i dopóki jesteśmy przy władzy, nie dopuścimy do tego, by ktoś przeprowadzał eksperymenty, których efektem będzie krzywdzenie dzieci i rozbijanie rodziny. Na to naszej zgody nie ma i nie będzie" - podkreślił.

"Piotrowicz jako prokurator w PRL nie zrobił nic złego, lecz pomógł"

Jarosław Kaczyński był także pytany o ataki opozycji na Stanisława Piotrowicza, a także o to, czy jego przeszłość nie jest obciążeniem. Zdaniem prezesa PiS Piotrowicz, który niebawem będzie sędzią Trybunału Konstytucyjnego, jest atakowany, ponieważ przeprowadzał reformę sądownictwa.

Piotrowicz pawłowicz PAP-1200.jpg
D. Wildstein: w narracji opozycji S. Piotrowicz urasta do rangi jakiegoś demona

"Przecież wystarczy dokładnie sprawdzić, co robił w czasie stanu wojennego, w czasach PRL-u, przeczytać akta spraw, które prowadził. Nie zrobił nic złego, więcej - pomógł, co wymagało pewnej determinacji, gotowości do rezygnacji z awansów, zgody na degradację. To wcale niemało" - mówił Jarosław Kaczyński.

"Był więc w PZPR, ale należał do tej grupy prokuratorów i sędziów, którzy starali się maksymalnie łagodzić represje. To była szersza grupa, ostro strofowana na przykład przez ministra sprawiedliwości Domaradzkiego. Z tym zjawiskiem spotkałem się jako członek Komitetu Helsińskiego (podziemnego oczywiście), pisząc sprawozdania dla Helsinki Watch. Dziś wiem, że około połowy spraw było rozpatrywanych w sposób łagodniejszy, niż przewidywały to przepisy stanu wojennego. Ale wtedy oczywiście nie było żadnych statystyk" - wskazywał prezes PiS.

[CZYTAJ TAKŻE] >>> Piotr Müller o kandydatach PiS do TK: mają dobry dorobek

"Jednak mimo tego wszystkiego Stanisław Piotrowicz prezentowany jest dziś jako »czarny charakter«. Natomiast w SN można znaleźć sędziów, który byli w czasie stanu wojennego surowsi, niż wymagały tego przepisy (jako minimum), i to według naszych przeciwników jest w porządku. Powiedzmy jasno: Stanisław Piotrowicz jest zły, ponieważ nie jest po »właściwej« stronie i - jak już mówiłem - prowadził reformę sądownictwa. Każdy rozsądny człowiek powinien to wiedzieć, bo w tym właśnie tkwią przyczyny tych wściekłych ataków. Poziom hipokryzji i kłamstwa opozycji oraz sprzyjających jej mediów jest po prostu nieprawdopodobny" - ocenił Jarosław Kaczyński.

andrzej duda free shut 1200.jpg
Sondaż prezydencki: Andrzej Duda faworytem w starciu z Małgorzatą Kidawą-Błońską

"PO nie wyciągnęła wniosków ze swoich porażek"

Szef PiS wskazywał, że PO ma w swoich szeregach polityków, którym postawiono zarzuty. Prezes PiS wymienił m.in. byłego przewodniczącego klubu PO Sławomira Neumanna, byłego sekretarza generalnego, obecnie senatora Stanisława Gawłowskiego, czy byłego ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka.

"Ale dla opozycji wszystko jest w porządku, atakuje nas natomiast sprawą Mariana Banasia, wobec którego toczą się normalne, zgodne z prawem procedury i w zależności od wyników będą wyciągnięte wnioski" - mówił.

"To pokazuje nieprawdopodobny poziom hipokryzji i bezczelności, z którym, niestety, będziemy stykać się w tej kadencji Sejmu. Wygląda na to, że na razie PO nie wyciągnęła wniosków ze swoich porażek" - dodał prezes PiS.

paw/


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: rząd ma charakter w wielkiej mierze kontynuacyjny

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 19:07
- Skład rządu, który został przedstawiony przez premiera Mateusza Morawieckiego został zaakceptowany po dyskusji przez Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef PiS po oświadczeniach partii w Sejmie: to koniec opozycji totalnej

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 15:41
- Po wysłuchaniu oświadczeń partii oraz kół poselskich, podsumowałbym to tak - koniec opozycji totalnej. Jeśli tak będzie, to będzie to wielki postęp w naszym życiu publicznym, proszę, aby nie były to tylko słowa - powiedział we wtorek w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń