X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dodatkowe 400 mln zł dla zbrojeniówki. Pieniądze pomogą w produkcji amunicji

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 17:08
Premier Mateusz Morawiecki i prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Witold Słowik podpisali umowę o podwyższeniu kapitału Polskiej Grupy Zbrojeniowej o 400 mln zł. - Dokapitalizowanie PGZ przywraca zdolności produkcji w Polsce prochów wielobazowych na potrzeby Wojska Polskiego - ocenił szef MON Mariusz Błaszczak.
Audio
  • Mariusz Błaszczak: nasz rząd doprowadza do odtworzenia możliwości polskiego przemysłu zbrojeniowego (IAR)
Szef MON Mariusz Błaszczak (P) i szef PGZ Witold Słowik (L)
Szef MON Mariusz Błaszczak (P) i szef PGZ Witold Słowik (L)Foto: PAP/Piotr Polak
  • Polska Grupa Zbrojeniowa zostanie dofinansowana 400 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali szef rządu Mateusz Morawiecki i prezes PGZ Witold Słowik
  • To nie jedyne nowe środki w zbrojeniówce - dofinansowanie obejmie także dodatkowe 36,6 mln zł z kapitału własnego grupy
  • Szef MON Mariusz Błaszczak podkreślał, że te pieniądze pozwolą przywrócić zdolności produkcyjne prochów strzelniczych, amunicji i rakiet
  • W ocenie ministra obrony narodowej, wyposażenie wojska w sprzęt z polskich zakładów "jest fundamentem bezpieczeństwa państwa polskiego"

Wraz ze środkami własnymi PGZ i pochodzącymi z Funduszu Reprywatyzacji całkowita wartość inwestycji wyniesie 436,6 mln zł.

mariusz_błaszczak280.jpg
Szef MON: wartość zamówień dla przemysłu zbrojeniowego wyniesie 6,8 mld zł

Inwestycje w dwóch zakładach spółki

Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje w należącej do PGZ spółce Mesko. Inwestycje w zakłady w Skarżysku-Kamiennej (woj.świętokrzyskie) i Pionkach (woj. mazowieckie) posłużą projektom związanym z produkcją nowoczesnych prochów strzelniczych, amunicji i rakiet do roku 2022.

Środki pozwolą również na zwiększenie mocy produkcyjnych, rozbudowę parku maszynowego i magazynów.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Sebastian Chwałek o PGZ: inwestycja w zwiększenie bezpieczeństwa Polski

Premier po podpisaniu umowy powiedział, że Polska była ogromnie doświadczona poprzez historię. - Wiemy doskonale, że musimy sami potrafić wyprodukować broń, musimy sami mieć silny przemysł obronny i silną armię. A nie ma silnej armii bez silnego polskiego przemysłu zbrojeniowego - podkreślił szef rządu.

Przywrócenie zdolności produkcyjnych

Obecny na środowej uroczystości szef MON Mariusz Błaszczak podkreślił, że zakłady Mesko są silną marką o bogatej historii. Przypominał też, że obecnie Mesko obchodzi 95. rocznicę działalności firmy. - To firma szeroko osadzona w naszej tradycji, w naszej historii, która produkuje nowoczesny sprzęt na potrzeby Wojska Polskiego - mówił Mariusz Błaszczak.

Podkreślił, że podpisana umowa o podwyższeniu kapitału akcyjnego PGZ o 400 mln zł, do czego dołożone zostanie 36 mln zł wkładu własnego PGZ, pozwoli przywrócić zdolności produkcyjne prochów wielobazowych w zakładach Mesko.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Szef MON: na początku przyszłego roku szczegóły dot. umowy na zakup F-35

- To bardzo ważne dla bezpieczeństwa naszego kraju, gdyż Wojsko Polskie powinno być wyposażane zawsze wtedy, gdy jest to możliwe, w sprzęt pochodzący z polskiej zbrojeniówki. To jest fundament bezpieczeństwa państwa polskiego - podkreślił Mariusz Błaszczak.

Odtworzenie zdolności przemysłu

Szef MON mówił też, że rząd stopniowo odtwarza zdolności polskiego przemysłu zbrojeniowego i wzmacnia potencjał Wojska Polskiego. - To jest proces, złożony z kilku etapów, jednym z nich jest podpisana umowa - stwierdził.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak