X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

K. Karnkowski: J. Jaśkowiak zaczyna się pozycjonować jako kandydat lewicowy

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 14:21
- Małgorzata Kidawa-Błońska próbuje być kandydatem centrum, nikomu nic mocnego nie powie, będzie dla wszystkich miła, nie będzie kontrowersyjna. Natomiast Jacek Jaśkowiak zaczyna się pozycjonować jako kandydat lewicowy - komentował w PR24 dr Krzysztof Karnkowski publicysta Gazety Polskiej Codziennie.
Audio
  • 27.11.19 Dr Krzysztof Karkowski o prawyborach w Platformie Obywatelskiej
Jacek Jaśkowiak podczas wieczoru Wyborczego Koalicji Obywatelskiej, 21.10.2018 Poznań
Jacek Jaśkowiak podczas wieczoru Wyborczego Koalicji Obywatelskiej, 21.10.2018 Poznań Foto: Adam Jastrzebowski/REPORTER

Kandydaci w prawyborach prezydenckich w PO Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak rozpoczynają kampanię wyborczą. W czwartek odwiedzą wspólnie Warmię i Mazury; w kolejnych dniach Kidawa-Błońska ma odwiedzić m.in. Pomorze i Wielkopolskę. Sztab Jaśkowiaka jeszcze doprecyzowuje plany.

Paweł Poncyliusz 1200.JPG
Paweł Poncyliusz: prawybory to sprawdzony model

- Jacek Jaśkowiak zgłasza daleko idące postulaty, które są miłe dla tej części lewicy, która skupia się na sprawach obyczajowych. Składa się na to także lokalna praktyka poznańska a także mocne wsparcie dla środowisk LGBT – zauważył dr Krzysztof Karnkowski.

Gość komentując ew. poparcie na jakie mógłby liczyć Adrian Zandberg w wyborach prezydenckich zauważył, że poglądy jego ugrupowania na sprawy światopoglądowe mogą być nie do zaakceptowania dla elektoratu PO. – Jest nie do przyjęcia z przyczyn ekonomicznych. Już się pojawiły głosy, że Lewica jest jeszcze gorsza do PiS, i my wszyscy, czyli wyborcy PO, będziemy przeklinać, że weszła do Sejmu – przypominał publicysta.

W dalszej części audycji poruszono także sprawę protestu przeciwko wizycie Romana Polańskiego w łódzkiej szkole filmowej, który wystosowała grupa studentów, pracowników i absolwentów. Zgodnie z petycją Szkoła Filmowa powinna być miejscem, w którym potępia się przemocowe zachowania seksualne.

Rozmawiał Ryszard Gromadzki.

Polskie Radio 24/ak

--------------------------------------

Data emisji: 28.11.2019

Godzina emisji: 11:09

Czytaj także

Jan Filip Libicki: z Jackiem Jaśkowiakiem różnimy się światopoglądowo

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 13:03
– Proces skrętu Platformy Obywatelskiej w lewo trwa. Wystąpienie pana Jaśkowiaka z postulatami dotyczącymi małżeństw jednopłciowych jest elementem tego zjawiska – powiedział Jan Filip Libicki, senator Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Swego czasu opuściłem PO, bo uznałem, że dla osób o konserwatywnej wrażliwości miejsca w tej partii już nie ma – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław Mroczek: w kwestii eutanazji i małżeństw homoseksualnych KO ma inne zdanie niż Jacek Jaśkowiak

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 15:20
– Platforma jest partią centrum i nie mamy w programie postulatów oraz zamiarów związanych ze słowami Jacka Jaśkowiaka – powiedział Czesław Mroczek z Platformy Obywatelskiej. – Oczywistym jest to, że nie podzielamy poglądu prezydenta Poznania – dodał.
rozwiń zwiń