X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jacek Jaśkowiak o Antonim Macierewiczu: zrobił z armią coś podobnego, co Stalin

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 13:25
- Antoni Macierewicz zrobił z armią coś podobnego, jak Stalin w ZSRS w latach 30. – stwierdził Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, podczas debaty prawyborczej Platformy Obywatelskiej.
Jacek Jaśkowiak
Jacek JaśkowiakFoto: PAP/Paweł Supernak

W sobotę w Warszawie odbyła się debata Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Jacka Jaśkowiaka, czyli kandydatów w prawyborach prezydenckich PO. Politycy byli pytanie w czasie dyskusji między innymi o stan Wojska Polskiego.

Kidawa 1200.jpg
Małgorzata Kidawa-Błońska: kandyduję, bo jestem kobietą

– Poprzez czystkę w armii, którą przeprowadził Macierewicz, nastąpiło osłabienie naszego bezpieczeństwa. Macierewicz zrobił coś podobnego, co Stalin w latach 30. w Związku Radzieckim. My musimy przywrócić apolityczność, prawdziwą apolityczność dla armii – przekonywał Jaśkowiak.

Kidawa-Błońska zapowiedziała natomiast, że jeśli zostanie prezydentem, doprowadzi do przywrócenia tych oficerów, którzy za czasów urzędowania Macierewicza z MON zostali zwolnieni.

Czystki w Armii Czerwonej

Przypomnijmy, że czystki stalinowskie w Armii Czerwonej w latach 1937–1939 polegały na więzieniu i zabijaniu oficerów wojska ZSRR, dowódców i komisarzy oraz innych ważnych ludzi dla armii.

Zamordowano m.in. trzech marszałków ZSRR – Michaiła Tuchaczewskiego, Wasilija Blüchera i Aleksandra Jegorowa. Swojego kandydata na prezydenta Platforma wyłoni w przyszłą sobotę, 14 grudnia, podczas partyjnej konwencji.

kad/dorzeczy.pl

Czytaj także

J. Jaśkowiak: nie mam zamiaru konkurować z tym jak sympatyczna jest M. Kidawa-Błońska

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 20:32
- Ja tak sympatyczny jak ona nigdy nie będę - powiedział w środę w Toruniu prezydent Poznania, kandydat PO w prawyborach na prezydenta RP Jacek Jaśkowiak. Dodał, że jego partia musi podjąć decyzję uwzględniając m.in. możliwość wzrostu potencjału danego kandydata.
rozwiń zwiń