X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

79 studentów uczelni artystycznych otrzymało stypendium ministra kultury

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 13:53
- Jesteście przykładem połączenia talentu i pracy - powiedział wicepremier i minister kultury Piotr Gliński do studentów uczelni artystycznych, którzy otrzymają stypendium ministra kultury. Stypendium wynosi obecnie 16 tys. zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter/Ministerstwo Kultury

W poniedziałek w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala wręczenia stypendiów ministra kultury i dziedzictwa narodowego dla 79 studentów uczelni artystycznych.

paderewski konkurs bydgoszcz pap 1200.jpg
XI konkurs im. Paderewskiego rozstrzygnięty. "Sztuka na najwyższym poziomie"

- To taka nagroda, jaką państwo polskie, jako nasze społeczeństwo i nasza wspólnota polityczna, przekazuje tym najwspanialej utalentowanym, ale także tym, którzy tego talentu potrafią strzec i go pielęgnować. Dlatego, że jak wiemy doskonale, talent to jeszcze nie wszystko - podkreślił wicepremier.

Zwracając się do stypendystów Piotr Gliński powiedział: - Wy, młodzi stypendyści, jesteście takim przykładem połączenia talentu i pracy.

- To jest to najlepsze połączenie, dzięki któremu sztuka i kultura mogą kwitnąć i się rozwijać - ocenił.

Minister zapowiada wzrost finansowania uczelni artystycznych

- Życzę państwu, aby otrzymane stypendium, na które tak mocno pracowaliście, było dobrą wróżbą na przyszłość oraz na dobry, profesjonalny debiut po studiach i w ogóle na całe życie - dodał Piotr Gliński.

mkid-1200-tw.jpg
115 uczniów szkół artystycznych ze stypendiami ministra kultury

Minister kultury, odnosząc się do finansowania szkół wyższych z budżetu państwa poinformował, że "w perspektywie nadchodzących lat planowany jest wzrost środków przeznaczanych na finansowanie uczelni artystycznych". Jak dodał, "zgodnie z założeniami ustawowymi każdego roku możemy spodziewać się zwiększenia budżetu o co najmniej 3 proc., a skala tego zjawiska uzależniona będzie od wskaźnika inflacji oraz produktu krajowego brutto".

Obecnie stypendium wynosi 16 tys. zł i jest wypłacane jednorazowo. Stypendystą może być student, który m.in. jest laureatem międzynarodowych lub ogólnopolskich konkursów, festiwali, ma dorobek koncertowy, wystawienniczy, bierze udział w konferencjach naukowych itp.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Gliński: bezpośrednio wzmocniliśmy instytucje kultury

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 22:00
- Uwierzmy w to, że politycy są po to, by realizować dobro publiczne. Dobro publiczne musi być wydyskutowane, ustalone ze społeczeństwem, a później przełożone na program, który zostanie zrealizowany - powiedział w "Sygnałach dnia" minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gliński: następuje tabloidacja kultury współczesnej, za którą stoi relatywizm

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 19:27
- Sztuka może prowokować, ale w sensie twórczym, kreatywnym - podkreślił wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, który w środę uczestniczył w debacie na Kongresie Kultury Polskiej w Łodzi, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Muza Dei.
rozwiń zwiń