X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polacy przeciw homomałżeństwom i adopcji przez nie dzieci. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 08:45
64,6 proc. badanych jest przeciw małżeństwom jednopłciowym. Zdecydowane »nie« respondenci mówią też adopcji dzieci przez pary jednopłciowe - wynika z nowego sondażu na tematy światopoglądowe.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Kwestie światopoglądowe mocno różnicują Polaków - informuje we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolita", powołując się na wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie gazety. Większość badanych jest przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne, a w sprawie aborcji wygrywa kompromis – wynika z sondażu.

coca cola twitt 663.jpg
Węgry: Coca-Cola ukarana za promocję homoseksualizmu i demoralizację młodzieży

IBRiS zapytał o pięć kwestii: stosunek do aborcji, związków partnerskich, finansowania in vitro, religii w szkołach i napływu imigrantów.

Dziennik pisze, że "we wszystkich odpowiedziach wielkie znaczenie dla deklarowanych poglądów ma płeć, miejsce zamieszkania, a przede wszystkim poglądy polityczne". "Duże kontrowersje budzą pytania dotyczące związków partnerskich" - dodaje "Rz". "O ile zdecydowana większość respondentów (75,8 proc.) zgadza się na wprowadzenie związków partnerskich dla osób różnej płci, o tyle w pytaniu dotyczącym osób tej samej płci 50 proc. jest temu przeciwna" - wynika z badania.

Stop homomałżeństwom

"Jeszcze bardziej nieprzychylna jest opinia badanych dotycząca małżeństw jednopłciowych: 64,6 proc. jest przeciw, a 27,2 – za" - wskazuje gazeta. Dodaje równocześnie, "że zdecydowane »nie« badani mówią też adopcji dzieci przez pary jednopłciowe". "Przeciw jest 73,1 proc., za – 16,7 proc., a ponad 10 proc. nie ma zdania" - podaje dziennik.

1200_LGBT_shutter.jpg
ONZ będzie debatować nad "zmianami w rozumieniu płci". Kuriozalny powód

Gazeta, powołując się na wyniki badania, zauważa, że więcej liberalizmu badani wykazują w sprawie aborcji. "Prawie 50 proc. respondentów opowiada się za utrzymaniem tzw. kompromisu aborcyjnego, a 28,7 proc. jest za ułatwieniem dostępu do aborcji z innych przyczyn niż wymienione obecnie w ustawie, a tylko niespełna 15 proc. chciałoby zaostrzenia prawa" - czytamy w "Rz". "W sprawie finansowania z publicznych środków procedury in vitro zdanie respondentów jest dość sprecyzowane: 66,1 proc. opowiada się za takim rozwiązaniem, a 22,1 proc. jest przeciw" - dodaje gazeta.

Religia w szkołach

"W pytaniu o nauczanie religii w szkołach przewagę mają zwolennicy pozostawienia tego przedmiotu w publicznych placówkach: opowiada się za tym 51,4 proc. badanych, 40 proc. chciałoby religię ze szkół wyprowadzić" - czytamy w "Rz".

shutterstock imigracja uchodźcy niemcy 1200.jpg
Od 4 do 5 milionów. Znaczący wzrost nielegalnej imigracji w Europie

Jak dodaje dziennik, ostatnia z kwestii sondażu, to "Czy Polska powinna przyjmować imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu?". "42,4 proc. badanych jest »na tak«. 56,9 proc. – przeciw" - wskazuje dziennik. "Pozytywnie do przyjmowania imigrantów nastawione są osoby określające się jako lewicowe (63 proc.), socliberałowie (67 proc.) oraz niewierzące i niepraktykujące (45 proc.), a także wierzące i niepraktykujące (45 proc.) Wśród badanych uważających się za osoby »wierzące i praktykujące nieregularnie« - to tylko 13 proc. " - wynika z sondażu.

"Co ciekawe, wśród osób »wierzących i praktykujących regularnie« zwolennicy przyjmowania imigrantów to już grupa 35-proc." - dodaje gazeta.

Wskazuje także, że "w grupie najmłodszych respondentów (18–24 lata) przewagę mają zwolennicy związków partnerskich osób tej samej płci (46 proc. do 34 proc.), podobnie jak w kwestii możliwości adopcji dzieci przez takie pary (45:38)."

pg

Czytaj także

Sebastian Kaleta: potrzebne prawo chroniące najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 09:30
- Nie chciałbym, by mojemu dziecku prezentowano w szkole treści, które proponują środowiska lewicowe. Dlatego prawo chroniące najmłodszych jest potrzebne - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł-elekt Sebastian Kaleta (PiS). Gościem audycji był również poseł-elekt Krzysztof Śmiszek (Wiosna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko Polki ma adoptować para gejów. Wiceminister interweniuje

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 17:00
Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik zapowiedział interwencję ws. Polki z Wielkiej Brytanii, której syn może trafić do adopcji do pary homoseksualistów. - Podejmiemy wszelkie działania, żeby to dziecko, jeżeli już musi być adoptowane, było adoptowane przez kobietę i mężczyznę - zadeklarował.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Konfederacji zapisał się do parlamentarnego zespołu ds. LGBT. "Zobaczymy, na ile intencje są szczere"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 12:05
W Sejmie IX kadencji powołanych zostało 76. zespołów parlamentarnych. Wśród nich Parlamentarny Zespół do spraw równouprawnienia społeczności LGBT+. Jedynym posłem spoza Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, który zapisał się do zespołu jest Dobromir Sośnierz z Konfederacji, co może budzić pewne zaskoczenie, ponieważ Konfederacja krytycznie ocenia postulaty środowisk LGBT. 
rozwiń zwiń