X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Opozycja przegrała głosowania przez nieobecność. Budka: dostali kary finansowe

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 13:40
Opozycja mogła doprowadzić do tego, że poselski projekt nowelizacji ustaw sądowych nie byłby głosowany, ale jej reprezentantów zabrakło na sali plenarnej - informuje Onet. Szef klubu KO zapewnił, że zostali ukarani.
Audio
  • Borys Budka: każdy, kto nie miał usprawiedliwienia na swoją nieobecność, został ukarany (IAR)
Od lewej: Władysław Kosiniak-Kamysz, Grzegorz Schetyna i Borys Budka
Od lewej: Władysław Kosiniak-Kamysz, Grzegorz Schetyna i Borys BudkaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Jak informuje Onet, opozycja mogła doprowadzić do tego, że projekt w ogóle nie byłby głosowany na tym posiedzeniu. Zawiodła ich jednak frekwencja.

sejm posiedzenie 1200 flickr.jpg
Sejm wznowił obrady. Debata i głosowanie nad projektem PiS ws. zmian w sądach

Dziesięć głosów za mało

W głosowaniu nad włączeniem do porządku obrad poselskiej ustawy, "za" głosowało 201 posłów, a "przeciw" - 193. Wystarczyłoby więc dziewięciu posłów, by nowela ustawy o sądach nie była w ogóle dyskutowana.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Wiceminister rozwoju: nie można dopuścić do anarchizacji systemu

Opozycja na własne życzenie przegrała także głosowanie nad formą debaty o tej ustawie. Stosunkiem głosów 204 do 195 posłowie ustalili, że debata będzie skrócona, a wystąpienia posłów nie będą dłuższe niż pięć minut. W debacie będzie też limit osób, które będą mogły występować w imieniu klubów. By zmienić te zasady, opozycji zabrakło 10 głosów.

W głosowaniach nie wzięło udziału 34 posłów Prawa i Sprawiedliwości, 12 Lewicy, 7 z klubu PSL Koalicja Polska oraz 2 z Konfederacji.

Konsekwencje wobec nieobecnych

Jak informuje rmf24.pl, Barbara Dolniak z Koalicji Obywatelskiej będzie domagać się wyciągnięcia konsekwencji wobec nieobecnych posłów.

O karach dla nieobecnych poinformował przewodniczący klubu KO Borys Budka. "Posłowie zostali ukarani najwyższą karą finansową" - napisał na Twitterze. Według rmf24.pl, kara ta wynosi 1000 zł.

Nowy ustrój sądów

Na wznowionym w czwartek posiedzeniu Sejmu dyskutowany i głosowany będzie m.in. poselski projekt nowelizacji ustaw o sądach. Przeciwna wprowadzeniu takich przepisów jest opozycja.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Ryszard Czarnecki: nie zależy nam na podsycaniu konfliktu ws. sądownictwa

Wprowadza on możliwość pociągnięcia sędziów do odpowiedzialności dyscyplinarnej za podważanie zasadności wyboru innego sędziego, albo za działania o charakterze politycznym.


rmf24.pl, Onet, IAR/ mbl

Czytaj także

Poseł PiS: jeśli chcemy mieć krótsze procesy, potrzebujemy więcej sędziów

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 17:22
- Obywatele chcą konkretnych zmian w sądownictwie. My stoimy na stanowisku, że najwyższym prawem w Polsce jest konstytucja RP i dziwię się, że od naszego projektu reform politycy opozycji zwyczajnie uciekają - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Pęk: wtrącanie się UE w wewnętrzne sprawy Polski jest bulwersujące

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 09:40
- Jeśli chodzi o przypadek Polski, to mnie szczególnie bulwersuje ciągłe wtrącanie się UE do wewnętrznej reformy wymiaru sprawiedliwości naszego kraju - mówił Marek Pęk (senator PiS) na antenie Polskiego Radia 24. Zdaniem Elżbiety Gapińskiej (KO) reforma sądownictwa "łamie trójpodział władzy".
rozwiń zwiń