X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rezygnacja z węgla w zamian za wyższe ceny prądu? Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 08:17
Polacy nie są skłonni rezygnować z węgla jako źródła energii elektrycznej, jeśli miałoby to doprowadzić do wyższych rachunków za prąd - wynika z badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Na rezygnację z węgla kosztem wyższych cen prądu nie zgadza się 50 proc. badanych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com
1200_dym_huta_shutterstock.jpg
KE chce, by fundusz, który pomoże w dekarbonizacji, wyniósł 100 mld euro

W badaniu zadano respondentom następujące pytanie: "Czy popiera Pani/Pan jak najszybszą rezygnację z wydobycia węgla w Polsce, nawet jeśli doprowadziłoby to do znaczących podwyżek cen prądu (energii elektrycznej)?".

Na tak postawione pytanie twierdząco odpowiedziało 29 proc. badanych, z czego 13 proc. wybrało odpowiedź "zdecydowanie tak", a 16 proc. "raczej tak". Na rezygnację z węgla kosztem wyższych cen prądu nie zgadza się równo połowa ankietowanych - 50 proc. 22 proc. mówi "zdecydowanie nie", a 28 proc. "raczej nie". 21 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

Podział na PiS i KO

Co istotne, niechęć do ponoszenia wyższych kosztów energii elektrycznej w związku z rezygnacją z węgla widoczna jest przede wszystkim wśród wyborców PiS. Tego typu polityce sprzeciwia się 67 proc. wyborców partii rządzącej. Wśród wyborców KO 56 proc. godzi się na wyższe rachunki w przypadku odejścia od węgla.

Badanie pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 20 do 24 grudnia 2019 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1044.

wpolityce.pl/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kurtyka: w UE jest zrozumienie dla wyjątkowej sytuacji polskiej energetyki

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 18:52
- Wyjątkowość polskiej sytuacji wymaga dodatkowego wysiłku, inwestycji i przekazania pieniędzy na regiony i miejsca, które będą szczególnie oddalone od celu neutralności klimatycznej - powiedział w Brukseli minister klimatu Michał Kurtyka
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: pomimo trudnej sytuacji, spółki energetyczne inwestują w energię odnawialną

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 08:04
- Spółki energetyczne w polskich warunkach nie są firmami, które mają przynosić wielkie zyski. Mamy również problem z cenami energii elektrycznej i te spółki nie zarabiają tyle, ile by chciały - mówił w "Sygnałach dnia" Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
rozwiń zwiń