X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie będzie śledztwa ws. PFN. "Czynności podejmowane w kampanii były zgodne z prawem"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 13:25
Prokuratura Rejonowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez członków zarządu Polskiej Fundacji Narodowej. Chodzi o kampanię medialną "Sprawiedliwe Sądy", realizowaną w 2017 roku przez Fundację na stronie internetowej www.sprawiedliwesady.pl, w formie akcji plakatowej na bilbordach, a także poprzez spoty reklamowe.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Dotyczyła ona wymiaru sprawiedliwości oraz środowisk sędziowskich. W zawiadomieniu prezydenta Warszawy wskazano, że kampania miała kosztować Polską Fundację Narodową ponad 10 milionów złotych, środki miały być przeznaczane na cele niezwiązane z działalnością Fundacji, a w konsekwencji skutkowało to niegospodarnością.

Czytaj więcej
1200_PFN_PAP.jpg
Polska Fundacja Narodowa odpowiada na publikację Onetu. "Brutalna operacja"

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prezes PFN: powinniśmy prowadzić edukację historyczną poza granicami naszego kraju

W ocenie prokuratury Polska Fundacja Narodowa, zgodnie z art. 45 ustawy o fundacjach, nie posiada środków pieniężnych Skarbu Państwa. Dodatkowo Fundacja wykazała, że koszt sfinansowania projektu "Sprawiedliwe Sądy" wyniósł niecałe 8,5 miliona złotych, osiągnęła założenia oraz cele statutowe i nie poniosła żadnej szkody finansowej czy też majątkowej. Z założenia fundacja nie jest ukierunkowana na zysk.

W związku z tym, że kampania była zgodna z przedmiotem działalności Polskiej Fundacji Narodowej, środki przeznaczone na jej sfinansowanie były wydane prawidłowo i kontraktowo, prokuratorzy stwierdzili, że wszelkie czynności podejmowane w ramach kampanii były zgodne z prawem. Prokuratura odmówiła więc wszczęcia śledztwa w tej sprawie.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska Fundacja Narodowa odpowiada na publikację Onetu. "Brutalna operacja"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 18:22
"Polska Fundacja Narodowa (PFN) kategorycznie przeciwstawia się włączeniu działań Fundacji przez portal Onet w kampanię wyborczą" - poinformował Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej w oświadczeniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PSL chce "okrągłego stołu" ws. sądów. Sobolewski: to próba gry politycznej

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 09:46
- Okrągły stół PSL w sprawie sytuacji w wymiarze sprawiedliwości to próba gry politycznej - powiedział w Polsat News szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Zapowiedział, że nikt z rządu nie weźmie udziału w tym spotkaniu.
rozwiń zwiń