more_horiz
Wiadomości

Szef MON: ważne, by Wojsko Polskie dysponowało nowoczesnym sprzętem

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 11:18
- Bardzo się cieszę z tego, że świetni żołnierze, jakimi są żołnierze 6. Brygady, rozszerzają zakres swoich zdolności wojskowych - mówił w środę w Krakowie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas uroczystości przekazania 6. Brygadzie Powietrznodesantowej 15 lekkich pojazdów przystosowanych do desantu spadochronowego.
Audio
  • Mariusz Błaszczak: nowy sprzęt umożliwi żołnierzom bardzo szybkie manewrowanie i wspieranie innych oddziałów wojsk operacyjnych (IAR)
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak  podczas uroczystości przekazania 15 pojazdów wojsk aeromobilnych żołnierzom 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas uroczystości przekazania 15 pojazdów wojsk aeromobilnych żołnierzom 6. Brygady Powietrznodesantowej w KrakowieFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Szef MON zwrócił uwagę, że 6. Brygada Powietrznodesantowa to elita Wojska Polskiego. - Dlatego bardzo się cieszę, że dzięki tym pojazdom będą mogli szybciej i sprawniej się przemieszczać - mówił. - Cieszę z tego, że świetni żołnierze, jakimi są żołnierze z 6. Brygady, rozszerzają zakres swoich zdolności wojskowych. To niezwykle istotne, aby Wojsko Polskie dysponowało nowoczesnym sprzętem i tak jest właśnie, jeśli chodzi o 6. Brygadę - oświadczył Błaszczak.

- Żołnierze 6. Brygady dysponują wszystkim tym, co umożliwia im skuteczne i szybkie działanie, bo przecież to jednostka powołana do tego, aby w sposób bardzo szybki interweniować, bardzo szybko wykonywać zadania, jakie są jej postawione - stwierdził minister.

Pojazdy dla krakowskiej brygady zakupiono w ramach wartej ponad 33 mln zł umowy na zakup 55 takich samochodów, 105 przyczep oraz pakiet logistyczny i szkoleniowy dla wojsk aeromobilnych.

Twitter Mariusz Błaszczak free 1200.jpg
Szef MON: decyzje ws. polskiej misji w Iraku będą podejmowane w gronie NATO

Pojazd, przeznaczony do przewozu i holowania broni, patrolowania lub przewozu rannych na polu walki, można desantować na platformie spadochronowej, transportować na pokładzie samolotu C-130 lub C-295 albo podwieszać pod śmigłowcem.

koz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem