Czarzasty o wpisie Żukowskiej ws. Jędrejka: nie miała nic złego na myśli
- Jestem pewien, że rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska nie miała nic złego na myśli - powiedział w poniedziałek wicemarszałek Sejmu, lider SLD Włodzimierz Czarzasty, komentując wpis rzeczniczki SLD nt. śmierci sędziego TK Grzegorza Jędrejka.
2020-01-20, 10:31
Czarzasty był pytany w Polsat News o niedzielny wpis Żukowskiej, która skomentowała na Twitterze informację o śmierci Jędrejka. Rzeczniczka Sojuszu napisała: "To wygląda na Klątwę Dublera". Wpis wywołał oburzenie polityków partii rządzącej, m.in. europosła PiS Patryka Jakiego, który domaga się oddania mandatu posła przez Żukowską, a jej wpis nazywa "podłością".
Powiązany Artykuł
Rzeczniczka Lewicy żartuje po śmierci sędziego TK: klątwa dublera. Internauci oburzeni
"Bolszewicki atak"
"Po pierwsze na pewno rodzinie składam kondolencje, po drugie - jeżeli chodzi o komentarze, to każdy ma swoją wrażliwość. Jestem pewien, że pani Żukowska nie miała nic złego na myśli w kontekście czy rodziny, czy osoby. Różne są skojarzenia i różne są komentarze" - powiedział Czarzasty.
Odnosząc się do reakcji Patryka Jakiego, "radził" mu, "aby się tak strasznie nie unosić". - Bo pamiętam jego wypowiedzi, po których powinien tysiąc razy już podać (złożyć) mandat, już jako wiceminister i jako poseł. (...) Podłością nazywam to, co Patryk Jaki zrobił polskiemu wymiarowi w sprawiedliwości. I co? Złożył mandat? Ma to w nosie po prostu - podkreślił lider SLD.
Wpis Żukowskiej wywołał na Twitterze wiele komentarzy. - To wygląda na bolszewicki brak szacunku dla zmarłego - ocenił senator Marek Pęk (PiS). Poseł Stanisław Tyszka (Klub Parlamentarny Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz15) napisał, że "tego typu chamstwo jest przekleństwem naszej debaty publicznej". "Napędza wojnę polsko-polską i uniemożliwia jakąkolwiek racjonalną, propaństwową dyskusję. Pani Poseł Żukowska proszę przeprosić i skasować ten wpis" - zaapelował.
REKLAMA
Doświadczony prawnik
Grzegorz Jędrejek zmarł w niedzielę w godzinach porannych. W 1997 r. ukończył studnia prawnicze, a w 1998 r. studia historyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 2002 r. uzyskał stopień doktora, a w 2011 r. obronił pracę habilitacyjną. Był asystentem i adiunktem na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 2003–2017 pracował w Biurze Studiów i Analiz Sądu Najwyższego. Od 2005 r. był zatrudniony na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od 2012 r. był profesorem nadzwyczajnym UKSW i kierownikiem Katedry Postępowania Cywilnego.
W lutym 2017 r. został wybrany przez Sejm na sędziego TK; ślubowanie złożył 27 lutego 2017 r. W kwietniu 2019 r. został powołany w skład Państwowej Komisji Wyborczej.
dcz
REKLAMA