X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Krasnodębski: Putin przemawia w Jerozolimie z pozycji siły

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 14:44
- Rosja jest siłą rozgrywającą na Bliskim Wschodzie. Można tylko się martwić, czy Izrael nie popełnia błędu, akceptując taką sytuację, a nawet próbując obłaskawić tę nową siłę tego typu uroczystościami - powiedział europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski w Polskim Radiu 24.
Audio
  • Tomasz Żukowski o uroczystościach w Tad Vashem ("Temat dnia/Gość PR24")
  • Zdzisław Krasnodębski o przemówieniu Władimira Putina w Yad Vashem ("Temat dnia/Gość PR24")
Prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS
Prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiSFoto: PR24/MS

W Yad Vashem w Jerozolimie odbywa się wzbudzająca kontrowersje konferencja Światowego Forum Holokaustu z okazji 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Yad Vashem 1200 pap.jpg
"Doszło do nieporozumienia". Dyrektor Yad Vashem o nieobecności Andrzeja Dudy w Jerozolimie

- Powinniśmy reagować stanowczo, ale nie histerycznie, nie tracić nerwów - uspokajał prof. Krasnodębski w audycji Polskiego Radia 24.

Przemówienie Putina

Swoje przemówienie, choć z opóźnieniem, w trakcie trwania rozmowy w radio rozpoczął prezydent Rosji. - Władimir Putin przemawia w Jerozolimie z pozycji siły. Dzisiaj Rosja jest siłą rozgrywającą na Bliskim Wschodzie. Można tylko się martwić, czy Izrael nie popełnia błędu, akceptując taką sytuację, a nawet próbując obłaskawić tę nową siłę tego typu uroczystościami - ocenił europoseł.

Gość Antoniego Trzmiela zauważył, że rosyjskie działania, to nic innego jak próba odzyskania straconej pozycji. - Kiedyś mit Rosji, która pokonała faszyzm i przyniósła Europie pokój był podstawą - powiedział prof. Krasnodębski.

Europoseł przyznał, że zawsze w jakimś sensie imponowało mu to, że rosyjscy Żydzi, którzy musieli uciekać z Rosji, zachowywali "daleko rozwinięte poczucie sympatii" do tego kraju.

Wraz z prowadzącym zauważył, że w przemówieniu Władimira Putina nie znalazły się wypowiedzi atakujące Polskę.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Goście: prof. Zdzisław Krasnodębskidr Tomasz Żukowski
Data emisji: 23.01.2020
Godzina emisji: 13.33, 14.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki o forum w Yad Vashem: element manipulacji i gry Putina

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 08:35
W Programie 1 Polskiego Radia premier odniósł się do konferencji w Yad Vashem, w czasie których głos zabierze rosyjski prezydent. - To element manipulacji i gry Putina, która odbywa się przy współpracy z niektórymi ośrodkami w Izraelu. Ubolewamy, że tak się dzieje, ale musimy konsekwentnie pokazywać prawdę o II wojnie światowej - powiedział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Cenckiewicz: Polska kozłem ofiarnym w rosyjskiej polityce historycznej

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 11:23
- Fiodor Gajda z Uniwersytetu Moskiewskiego powiedział wprost, że "Polska jest wybrana jako kozioł ofiarny w rosyjskiej polityce historycznej, a sojusznikiem Rosji w tej akcji przeciwko Polsce jest i będzie Izrael" - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Sławomir Cenckiewicz.
rozwiń zwiń