more_horiz
Wiadomości

Dyrektor Teatru Bagatela odwołany. Jest podejrzany o molestowanie

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 16:16
- Henryk Jacek S. został oficjalnie odwołany z pełnienia funkcji dyrektora Teatru Bagatela. Konkurs na to stanowisko ma zostać rozpisany w połowie lutego - zapowiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Jednocześnie urząd chce rozłączenia stanowisk dyrektora generalnego i dyrektora artystycznego w Teatrze Bagatela.
Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie
Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w KrakowieFoto: twitter.com
Bagatela EN-1200.jpg
Sprawa molestowania w krakowskim Teatrze Bagatela. Dyrektor z zarzutami

Rozdzielenie funkcji dyrektorskich wymaga zmiany statutu teatru. Ma on być przedstawiony krakowskiej Radzie Miasta 12 lutego.

- Jeśli radni zgodzą się na zmiany, w połowie lutego rozpisany zostanie konkurs na nowego dyrektora - mówi Dariusz Nowak z Urzędu Miasta Krakowa. Kandydaci, którzy będą chcieli wziąć udział w konkursie, będą mieli 30 dni na złożenie swoich ofert i całej dokumentacji.

- Komisja konkursowa będzie składała się z pracowników urzędu oraz przedstawicieli związków zawodowych i stowarzyszeń twórczych - dodał Dariusz Nowak. Urzędnik przyznał, że cała procedura może trwać do końca kwietnia.

Henryk Jacek S. jest podejrzany o mobbowanie i molestowanie swoich podwładnych. Prokuratura postawiła mu zarzuty na początku stycznia. Śledztwo wszczęto po tym, jak część aktorek postanowiła opowiedzieć o przypadkach nadużyć.

pb

Zobacz także

Zobacz także