X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydata na sędziego Trybunału Konstytucyjnego

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 12:48
Grupa posłów PiS zgłosiła kandydaturę Roberta Jastrzębskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego - wynika z druku zamieszczonego na stronie internetowej Sejmu. W związku ze śmiercią sędziego TK Grzegorza Jędrejka, od końca stycznia w TK pozostaje wakat na stanowisku sędziowskim.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Radek Pietruszka

Robert Jastrzębski był już kandydatem do TK zgłoszonym w listopadzie ubiegłego roku również przez posłów PiS. Ostatecznie jednak parlamentarzyści wycofali poparcie dla Jastrzębskiego i na kandydata do Trybunału wskazali Jakuba Stelinę.

julia_przyłębska_pap1200.jpg
Prezes TK nie przyszła na posiedzenie sejmowej komisji ws. informacji o działalności Trybunału

Jak uzasadniono w druku zgłoszeniowym, "wyróżniająca wiedza prawnicza oraz bogate doświadczenie w tworzeniu prawa utwierdza w przekonaniu, że Robert Jastrzębski jest dobrym kandydatem na sędziego Trybunału Konstytucyjnego".

Kariera naukowa

Robert Jastrzębski jest absolwentem studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2012-2016 zatrudniony był na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Prawa UW, od 2017 r. jako adiunkt w Katedrze Europejskiej Tradycji Prawnej na WPiA UW, a od 1 listopada 2019 r. - jako profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Poseł PiS ws. listu sędziów TK w stanie spoczynku: absolutny skandal

Od 2015 r. Robert Jastrzębski jest Kierownikiem Pracowni Prawa Polskiego XX wieku, w tym od 2019 r. kierownikiem Zakładu Historii Administracji na Wydziale Prawa. Od 2016 r. jest zatrudniony w Biurze Analiz Sejmowych na stanowisku eksperta ds. legislacji. Jest autorem, współautorem, redaktorem oraz współredaktorem około 100 publikacji naukowych, w tym książek.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Politolog o proteście "Kasta Basta": większość Polaków chce reformy

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 16:33
- To na pewno ważna rzecz, żeby mobilizować społeczeństwo, żeby przekonywać do swoich racji. Fakty są takie: zdecydowana większość Polaków chce reformy sądownictwa - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Truskawa: z drogi reform wymiaru sprawiedliwości cofnąć się już nie można

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 13:00
- Sądownictwo jest częścią naszego państwa i nikt nie zgadza się z taką tezą, że wymiar sprawiedliwości może być autonomiczny i działać niezależnie od innych instytucji społecznych - mówił Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Gościem Polskiego Radia 24 był także publicysta Miłosz Lodowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogdan Pęk: układ sądowniczy nigdy nie pozwoli Polsce na cywilizowany rozwój

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 12:33
- Przez 30 lat, które minęły od przemian ustrojowych, niekontrolowana przez nikogo kasta sędziowska zdemoralizowała się - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk (były senator PiS). W audycji wziął również udział Ryszard Majdzik (były opozycjonista).
rozwiń zwiń