X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tymczasowy areszt dla Bogusława B. Sąd uwzględnił zażalenie ws. byłego szefa Art-B

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 14:32
- Sąd Apelacyjny uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec Bogusława B. tymczasowy areszt - poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.
Bogusław B.
Bogusław B.Foto: PAP/Tomasz Gzell

W grudniu Sąd Okręgowy w Warszawie skazał b. szefa Art-B na karę 6 lat więzienia za przestępstwa tzw. prania brudnych pieniędzy oraz pomocnictwa do oszustwa.

PAP Bogusław Bagsik 1200 pixel.jpg
Wniosek o areszt dla byłego szefa Art-B oddalony. Prokuratura zapowiada zażalenie

W grudniu Sąd Okręgowy w Warszawie uznał Bogusława B. za winnego i orzekł wobec niego karę sześciu lat więzienia oraz grzywnę w wysokości 10 tys. zł. Sąd orzekł również obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody, co w przypadku Bogusława B. oznacza zapłatę na rzecz szwajcarskiej spółki ponad 8 tys. euro.

Areszt po zażaleniu prokuratury

Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie po ogłoszeniu wyroku, prokurator mając na uwadze wysokość orzeczonej kary więzienia wniósł o tymczasowe aresztowanie Bogusława B.

- Wówczas sąd powyższego wniosku nie uwzględnił. Prokurator nie zgadzając się z tym rozstrzygnięciem, złożył zażalenie na postanowienie sądu o niezastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj Sąd Apelacyjny uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec Bogusława B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - przekazał Łukasz Łapczyński.
Postanowienie nie jest prawomocne.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afera Art-B. Sześć lat więzienia dla byłego szefa spółki, Bogusława B.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 11:35
Karę sześciu lat więzienia wymierzył warszawski sąd okręgowy b. szefowi Art-B. Bogusławowi B. oskarżonemu o pranie pieniędzy. W sprawie chodzi o kwotę 2,7 mln euro pochodzącą z oszustwa dokonanego na szkodę szwajcarskiej spółki. Wyrok jest nieprawomocny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były szef Art-B usłyszał wyrok. Prokuratura wniosła o tymczasowy areszt dla Bogusława B.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 23:28
- Wnieśliśmy o zastosowanie tymczasowego aresztowania przez sąd wobec b. szefa Art-B Bogusława B. w związku z orzeczoną surową karą. Sąd do tej pory tego wniosku jeszcze nie rozpoznał - przekazał prok. Michał Dziekański z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
rozwiń zwiń